Olimpinė karjera skaičiais

Olimpinė karjera skaičiais

Nuolatinis skausmas, pinigai ir kasdienės aukos – tai mažiausia, su kuo reikia taikytis atletams, norintiems tapti olimpiečiais.

Vis dėlto, stebėdami žaidynes per televiziją, dažnas pagalvojame, jog galėtume ir mes ne ką prasčiau – jei tik, aišku, mokykloje būtume rimčiau žiūrėję į fizinio lavinimo pamokas. Nors tokioms sporto šakoms, kaip šaudymas, nė to nereikia.

Deja, kelias į olimpines žaidynes nėra jau toks paprastas – jis net sudėtingesnis, nei galime įsivaizduoti. Štai tik keli tą įrodantys skaičiai.

5

Tiek treniruočių per dieną lankydavo amerikietis kovos menų ekspertas Trevis Stivensas, ruošdamasis Londono olimpinėms žaidynėms. Dziudo meistro dienotvarkė atrodydavo daugmaž taip: 7–8.30 val. – treniruotė su svarmenimis, 9–10.30 val. – dziudo treniruotė, 11–11.30 val. – sprintas, 14–15 val. – fizinio pasirengimo treniruotė, 18.30–20 val. – dziudo treniruotė, 22–23 val. – bėgimas.

12 000

Tiek kilokalorijų amerikietis plaukikas, rekordinio olimpinių medalių skaičiaus – 20-ies – savininkas Maiklas Felpsas privalo gauti su maistu kiekvieną dieną, kad kompensuotų energiją, išeikvojamą treniruotėse. Tai daugiau, nei reikia keturių asmenų šeimai pamaitinti.

100

Tiek prisitraukimų 20-metė amerikietė gimnastė Šona Džonson padarydavo per fizinio pasirengimo treniruotes dar būdama aštuntoje klasėje.

25 000

Tiek dolerių sudaro premija, kurią gauna olimpinį aukso medalį iškovojęs JAV rinktinės atletas. Už sidabro medalį skiriama 15 000 dolerių premija, už bronzą – 10 000. O jeigu olimpietis medalio neiškovoja, tai ir lieka be nieko. Amerikos vyriausybė, skirtingai nei kai kurios kitos šalys, nei finansiškai, nei sveikatos draudimu sportininkų mėgėjų neremia.

4

Tiek metų likus iki žaidynių būsimieji olimpiečiai pradeda pasirengimo treniruotes. Tiesa, kai kuriais atvejais atletai olimpiadai pradedami ruošti ir prieš aštuonerius metus.

35

Tiek valandų per savaitę bet kokiu oru – lietus ar saulė – treniruojasi britas triatlonininkas Džonas Braunlis. Tai vidutiniškai 8 valandos plaukimo, 10 valandų bėgimo, 17 valandų važiavimo dviračiu ir svorių kilnojimas treniruoklių salėje.

16

Tiek kilometrų per dieną šešias dienas per savaitę nuplaukdavo buvusi JAV plaukikė čempionė, plaukimo laisvuoju stiliumi pasaulio rekordo savininkė 40-metė Džaneta Evans ruošdamasi šiųmečiam sugrįžimui į olimpines žaidynes po 16 metų pertraukos. Tai prilygsta 330-iai olimpinio dydžio baseino ilgių.

1

Tiek metų teniso žvaigždės rusės Marijos Šarapovos mama pralaukė vizos, kad galėtų nuvykti į JAV, kur Floridoje jau treniravosi jos 7-metė dukra.

90

Tiek procentų dabartinės JAV olimpinės moterų futbolo komandos narių yra patyrusios mažiausiai vieną su sportine trauma susijusią operaciją.

Parengta pagal "Panevėžio balsą"

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder