"Klaipėdos energijos" atstovai ramina, kad sunkiasvorių mašinų srautas bus nukreiptas į pramoninę Dubysos gatvės dalį.
Žinia, dabar tris ketvirtadalius uostamiesčiui tiekiamos šilumos iš itin brangių rusiškų gamtinių dujų gaminanti AB "Klaipėdos energija" iki 2014-ųjų pabaigos minėtoje jėgainėje numato pasistatyti 16 MW biokuro katilą.
"Įdomu sužinoti, kokiu transportu bus gabenamas biokuras, nes Šilutės plente per visas juostas apsisukinėjančių vilkikų nelabai norėtųsi matyti. Yra geležinkelio atšaka, naktimis niekam netrukdytų tiekimas geležinkeliu, jei kuras būtų gabenamas iš tolimesnių vietovių ar kokios Baltarusijos", - mano klaipėdietis Eimantas.
Pasak "Klaipėdos energijos" atstovų, numatoma, kad naujasis katilas per metus sudegins apie 73 tūkst. tonų biokuro, kuris bus atvežamas vilkikais. Jei šį kiekį veš iki maksimalaus leistino svorio prikrauti vilkikai, kasmet į katilinę turės užsukti apie 1 800 tokių mašinų.
"Yra du įvažiavimo keliai į katilinės teritoriją - vienas iš Šilutės plento, kitas - iš Dubysos gatvės. Būtent per pastarąjį ir numatoma nukreipti transporto srautus, nes Dubysos gatvės atkarpa tarp Šilutės plento ir Taikos prospekto yra pramoninė", - aiškino įmonės atstovai.
"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad Baltijos, Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos projekte yra numatyta įrengti specialų keliuką tiems, kurie iš pietinės miesto dalies ar nuo Jakų žiedo pusės norės patekti į Dubysos gatvę. Šis keliukas nuo žiedo eis dabartine žaliąja veja miesto centro link.
Apskaičiuota, kad pastačius minėtą katilą klaipėdiečiams šilumos kaina turėtų sumažėti iki 3,5 cento už kilovatvalandę. Metinės bendrovės sąnaudos kurui pirkti sumažėtų apie 20 mln. litų. Taip pat apie 6,5 mln. litų bus sutaupyta dėl to, kad nepriklausomi tiekėjai šilumą bus priversti parduoti pigiau - juos įstatymas įpareigoja tiekti pigesnę šilumos energija, nei ta, kurią pasigamina šilumos tiekėjas.
Biokuro katilas būtų statomas vietoje nugriautų senų, esančių Šilutės plente įsikūrusioje katilinėje. Preliminariai skaičiuota, kad projektas gali atsieiti per 15 mln. litų. 6 mln. litų jau yra užsitikrinta iš Europos Sąjungos fondų. Likusią dalį įmonė planuoja finansuoti iš banko paskolos.
Rašyti komentarą