KNNP direkcijos direktorė Aušra Feser tvirtina, kad šis darbas yra nepaprastai sunkus. Vienas iš svarbių reikalavimų - sugebėjimas bendrauti su žmonėmis ir kantrybė. Parko administracija kalbina padirbėti per sezoną studentus, studijuojančius gamtosaugą, nes, pasak A. Feser, reikėtų, kad kopų sargai šiek tiek išmanytų, kas ir nuo ko saugoma.
"Tai - prevencinis darbas. Kopų sargai daugiausia aiškina žmonėms, kodėl to ar ano negalima daryti, kokie procesai vyksta", - aiškino KNNP direkcijos vadovė.
Kopų sargai turi švilpukus, būna apsirengę KNNP apranga su skiriamaisiais ženklais. Protokolų jie patys nerašo, bet jeigu pasitaiko rimtų nepaklusnių pažeidėjų, iškviečia inspektorių (KKNP dirba du aplinkosaugos inspektoriai, galintys bausti už pažeidimus). Kopų sargai dažniausiai tiesiog perspėja, kad rezervate negalima vaikščioti kur nori, nuo kopų leistis taip pat negalima.
Kopų sargai vaikščios Naglių, Grobšto gamtos rezervatuose, prie Parnidžio kopos ir prižiūrės, kad būtų laikomasi tvarkos. Jie dirbs pasikeisdami, nes jų darbo laikas šiek tiek ilgesnis negu 8 valandos. Atlyginimas - tik šiek tiek didesnis nei "minimumas".
Pernai kopų sargais dirbo studentai geografai. Pasak A. Feser, jie įgijo didžiulės patirties. Šie studentai esą juokavo, kad padirbėję kopų prižiūrėtojais tapo ir psichologais.
Šiemet nuo balandžio 1 d. KNNP miškus perdavė Kretingos miškų urėdijai, o Naglių, Grobšto gamtos rezervatai liko KNNP "valdose", nes jie nėra miškas.
Pasak A. Feser, nors parkas miškus perdavė miškininkams, vieną miškų specialistą parko direkcija vis dėlto pasiliko. Jis turi koordinuoti visus darbus, kuriuos parkas atlieka kartu su Kretingos miškų urėdija.
Rašyti komentarą