Vargu ar Lietuvoje rastum kitą tokį šuns būstą, kokiame savo augintinę Labradoro retriverę įkurdino J. Mažutis. „Juo stebėjosi į mano sodybą atvykę anglai, rusai. Užsieniečiai juokavo, kad taip negyvena net Amerikos prezidento šuo“, – linksmai dėstė verslininkas.
Apvaliame voljere – apvali būda, kurios sienos apšiltintos, su langeliais. Virš jos – stikliniu stogu dengta sargybos aikštelė. Į ją veda sraigtiniai laiptai. Juozas tvirtino, kad čia apsigyvenusi kalaitė iš karto supratusi statinio elementų funkcijas. Kodėl sumeistravo apvalios formos statinį? „Todėl, kad apvalaus statinio tvirčiausia konstrukcija“, – tikino racionalizacija garsėjantis vyras.
Dabar kalaitė gyvena su dviem šunyčiais, kurie vikriai laksto aukštyn žemyn.
Juodaplaukė Labradoro retriverė nė neamtelėjo mums apžiūrint jos „apartamentus“. J. Mažutis prisipažino, kad prieš pusantrų metų kvailai apsiriko už 170 eurų įsigijęs šios veislės kalaitę. „Norėjau sarginio šuns, bet nusipirkau, kaip man pasakė išmanantieji, vagių draugą“, – humoro nestokojo pašnekovas.
Augintinį pirkęs verslininkas neišsiaiškino, kad Labradoro retriveris – sumanus, švelnaus temperamento, mandagus, gerai sutariantis su visais, su kuriais susitinka savo kelyje. Tai viena populiariausių pagalbos neįgaliesiems Australijoje, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse šunų veislių. Ji tinkama auginti šeimoje, bet tik ne sarginio šuns pareigoms.
Tačiau dėl neapdairumo verslininkas nepyksta nei ant savęs, nei ant augintinės, bet kitiems patartų prieš įsigyjant būsimą augintinį viską išsiaiškinti.
Kad jo juodaplaukė turėtų išskirtinius „apartamentus“, verslininkas nepagailėjo daugiau nei tūkstančio eurų. Juozas pro stiklinį stogelį rytais grožisi ramia augintine sargybos aikštelėje. „Ir nereikia man sarginio šuns – aš niekam nieko blogo nedarau“, – šypsojosi verslininkas.
Rašyti komentarą