Pašnekovas nuogąstavo, kad vaikas tokiu atveju galėjo parnešti kandžiųjų gyvūnėlių ir į namus. O kas toliau? Ar užteks vienu kartu išvalyti, dezinfekuoti namus specialiaisiais preparatais? Beje, jie kainuoja nemažus pinigus. Galų gale, ar nebus visos pastangos veltui? Po kurio laiko, žiūrėk, ir vėl užsiveis blusų armija.
Kaip teigė juknaitiškis, namams dezinfekuoti reikės kelių šimtų litų, nes vien lovai, čiužiniams išpurkšti preparatas kainavo apie 52 litus.
Susisiekėme ir su Juknaičių pagrindinės mokyklos direktore Violeta Šimelioniene. Pastaroji liko labai nustebusi, kad tėvai, ištikus tokiai nelaimei, pirmiausia kreipiasi ne į juos, o į spaudą. Direktorė nebuvo girdėjusi, kad šiuo metu mokykloje yra atvejų, susijusių su blusų sukandimais ar panašiai, tačiau pažadėjo, kuo skubiau viską išsiaiškinti.
„Anksčiau yra buvę atvejų, kai vienas ar kitas vaikas, gyvenantis asocialioje šeimoje, atsineša į mokyklą blusų. Žinoma, pirmiausia tuomet kreipiamės į tėvus, važiuojame į namus, raginame išsinaikinti blusas, utėles“, - pasakojo V. Šimelionienė.
Tačiau, kaip žinoti, rasti, kuris vaikas turi gyvūnėlių? Pasak švietimo įstaigos vadovės, pedagogai neturi teisės be tėvų sutikimo tikrinti vaikų plaukus, rūbus.
Tas pats pašnekovas, juknaitiškis, pasakojo, kad šiais laikais pasaulis verčiasi aukštyn kojomis: „Į mokyklą vaikas su sugedusiu dantuku negali eiti, reikia odontologų pažymos, o štai dėl utėlių ir blusų jokių apribojimų nėra.
„Kai mes augome, lankėme mokyklas, viskas buvo kitaip, tikrindavo visiems iš eilės ir prie visų, net ir kelnes numaudavo, kai spalinukes tikrino“, - pasakojo juknaitiškis.
Pasak Juknaičių gyventojų, kaime yra keletas šeimų, kuriose siaučia ne tik utėlės ir blusos, bet ir atviros formos tiuberkuliozė. Tačiau tai – nė kiek negąsdina pačių kenkėjų nešiotojų. Jiems vis tiek prioritetu išlieka cigaretės, alus ir... lova.
Deja, iš tokių asocialių šeimų į mokyklas ateina ir vaikučiai, kuriems, kaip pasakojo pašnekovas, kartais net vorele per kaktą žygiuoja utėlės...
Rašyti komentarą