"Regseda" nepasiduoda, tačiau iki gerovės dar toli

"Regseda" nepasiduoda, tačiau iki gerovės dar toli

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos įmonės "Regseda" direktorė Kristina Zibalienė pasikvietė Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską. Buvo kviečiami apsilankyti ir kiti miesto tarybos nariai, kurie abejoja, ar įmonėje nepiktnaudžiaujama tariamais turtais. Yra atvirkščiai: įmonė prieš ateinant dirbti naujai vadovei buvo atsidūrusi ant bankroto ribos.

Šiuo metu įmonėje sukurta 70 darbo vietų, kuriose dirba ne tik aklieji ir silpnaregiai, bet šiemet priimta ir kurčnebylių darbininkų, taip pat - keletas jaunų žmonių sergančių šizofrenija. Nors tokių žmonių priimti niekas nenori, jau trys mėnesiai jie sėkmingai dirba.

Cechuose daromos pakuotės, tara, kanceliarijos gaminiai iš kartono, ekologiški užpildai baldams, išstumiantys polistirolį, o metalo apdirbimas bei tekinimas vyksta su trisdešimties metų senumo staklėmis. "Regsedoje" viename iš retų respublikoje likusių cechų gaminami metalo koncervavimo dangteliai, ir vasarą jų nuperkama nuo 2,5 iki 3 mln. Įmonės paslaugomis naudojasi kai kuriuos biudžetinės įstaigos, vartotojų kooperatyvai, sulaukiama nuolatinių klientų užsakymų.

Nuo 1998 metų kolektyvas bendrauja su švedais, kuriems iš Kretingos rajono ūkininko auginamų 2 metrų aukščio ekologiškų šiaudų daromi suvenyrai: vainikai, ožiai, kuriuos, deja, užjūrio rėmėjai perka tik prieš Kalėdas kaip sėkmės simbolius, o šiaudines raganas užsako tik prieš Velykas. Beje, Vilniaus didžiajai eglei papuošti sostinės meras perka iš šiaudų pintas žvaigždes ir angelus.

Šių metų vasarį nuo šalčio sprogus seniems, niekada neremontuotiems vamzdynams, įmonės patalpose tvyrojo minusinė temperatūra. Pasigirsdavo gandų, jog "Regseda" turi daug laisvo ploto, tačiau verslininkai nenorėjo ne tik išsinuomoti patalpų, bet net už dyka nepanoro naudotis apleistomis, šaltomis patalpomis. Todėl kol kas jose - sandėliai. Įmonės direktorė sakė, jog kitą žiemą darbuotojai dar pasirengę šalti, nes nebus pinigų vamzdynams pakeisti, nesandarioms patalpoms suremontuoti, bet šiuo metu architektas žymi tas "raudonas linijas". Kitąmet, kai Neįgaliųjų techninės pagalbos centras, kuris nuomoja iš "Regsedos" nedideles patalpas atskirame pastatėlyje, išsikels į naujas patalpas Šilutės plente, pastatą su nedideliu žemės plotu ketinama parduoti.

Meras sutiko suteikti lengvatų

Įmonės vadovė prašė atleisti "Regsedą" nuo tam tikrų mokesčių. Prisiminė laiką, kai 50 procentų elektros ir šiluminės energijos mokesčių buvo kompensuojama socialinei įmonei. Kai ji atėjo dirbti, įmonę rado ant bankroto ribos, įmonės apyvarta siekė 12 tūkst. litų per mėnesį, tad norint suremontuoti langus, duris, mokėti 40 tūkst. žemės mokesčių įmonei esą per sunku.

Meras patikino tikrai žinąs, kas yra "Regseda", ir pavadino įmonę sąžiningu ir puikiu socialinės įmonės pavyzdžiu, laužančiu stereotipus, ir parodžiusia, jog žmonės su negalia, sudarius jiems tinkamas sąlygas bei pakeitus aplinkinių psichologines nuostatas, gali pasiekti gerų darbo rezultatų.

Įmonėje dirba viena iš mero asmeninių patarėjų, kuri suteikia jam objektyvios informacijos, kuri paneigia tam tikrus skeptiškus miesto tarybos narių samprotavimus, ypač kai vertinama remiantis nuogirdomis. Meras tikisi, kad atsiras daugiau supratimo, taip pat atsiras daugiau rėmėjų, norinčių prisidėti prie neįgaliųjų integravimo į visuomenę. Ir paragino įmones, jei tik turi užsakymų, pasinaudoti "Regsedos" paslaugomis.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder