Pagrasinus prokurorais - mažesnės sąskaitos

Pagrasinus prokurorais - mažesnės sąskaitos

Nerealiai dideles, jų manymu, sąskaitas už elektrą bei bendroms reikmėms sunaudotą vandenį gavę vieno Klaipėdos bendrabučio gyventojai kreipėsi į prokuratūrą ir paprašė ištirti, ar namo administratoriai nesukčiauja. Nors ir gavę neigiamą šios institucijos atsakymą, gyventojai džiaugiasi pasiekę pergalę, nes sąskaitos buvo ženkliai pakoreguotos.

Bangų gatvėje esančio bendrabučio, kurį administruoja Klaipėdos miesto savivaldybės kontroliuojama UAB "Klaipėdos bendrabutis", gyventojai pasipiktino, kai už 2012 m. spalio mėnesio bendrų patalpų apšvietimą bei vandenį bendroms reikmėms juos vertė mokėti po 17 litų.

Pateiktose sąskaitose buvo užrašyta, kad bendrojo naudojimo patalpose per mėnesį suvartota 1 513 kWh elektros bei išpilti 173 kub. metrai vandens.

"Elektrą deklaruoju teisingai, vandens taip pat nesunaudoju labai daug, kodėl turėčiau nežinia už ką mokėti papildomus 34 litus per mėnesį", - skundėsi bendrabučio gyventoja Virginija K.

Jos ir daugelio gyventojų manymu, administracija, nesugebėdama išreikalauti pinigų už elektrą ir vandenį iš piktybiškai nemokančių kaimynų, jų sąskaitas padalino visiems po lygiai.

Susivieniję gyventojai parašė raštą bendrabučio administracijai ir perspėjo nemokėsią tų pinigų. Be to, gyventojai kreipėsi į miesto prokuratūrą, kurios prašė atlikti UAB "Klaipėdos bendrabutis" finansinį auditą ir ištirti, ar bendrovės vadovai nepiktnaudžiauja.

Prokuratūra jokio tyrimo nepradėjo, tačiau gyventojų veiksmai privertė bendrabučio administraciją kruopščiau skaičiuoti. Pasak Virginijos, jau kitą mėnesį už elektrą jai teko mokėti vos du litus, o už bendroms reikmėms sunaudotą vandenį mokėti išvis nieko nereikėjo.

"Manome, kad valdžią šiek tiek išgąsdino koordinuoti mūsų veiksmai. Iki tol niekas nieko nesakydavo ir mokėdavo, kiek prašydavo. Dabar situacija pasikeitė", - džiaugėsi klaipėdietė.

Aišku, patys "Klaipėdos bendrabučio" vadovai savo klaidų nepripažįsta, o dėl "išpūstų" sąskaitų kaltina pačius gyventojus.

"Tie skaičiai kiekvieną mėnesį skiriasi. Juk tiek vandens, tiek elektros suvartojame ne tokį patį kiekį", - kalbėjo Daiva Gelžinienė, UAB "Klaipėdos bendrabutis" direktoriaus pavaduotoja.

Jos teigimu, bendrabučių gyventojai už elektrą moka pagal įvadinio skaitiklio rodmenis. Tiesa, savo gyvenamuosiuose blokuose jie turi skaitiklius, tačiau jie tėra kontroliniai.

"Tad mes iš bendro elektros kiekio atimame gyventojų deklaruotus duomenis, o likutį visiems ir padalijame. Tai yra speciali metodika, ne mes ją sugalvojome. Aišku, yra gyventojų, kurie prisijungę elektrą nelegaliai ir, drąsiai sakau, ją vagia. Tai kaip priversti juos mokėti?" - gyvenimo bendrabutyje niuansus atskleidė D. Gelžinienė.

Jos teigimu, panaši situacija ir su vandens suvartojimu.

"Yra tokių žmonių, kurie deklaruoja, kad vandens neišleido nė vieno kubinio metro. Ar taip įmanoma? Manome, kad jie su kibiriukais varvina iš čiaupų bendro naudojimo patalpose ir nešasi į savo kambarius. Tačiau pagal įvadinio skaitiklio rodmenis vanduo kažkur dingo. Tad ir tenka už jį mokėti visiems", - teigė bendrabučių administracijos atstovė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder