Nukirsta prailginta Vyriausybės ranka Klaipėdoje

Nukirsta prailginta Vyriausybės ranka Klaipėdoje

Nuo ketvirtadienio nebelieka visų šalyje veikusių apskričių viršininkų administracijų, tad ir Klaipėdoje ši institucija šiandien panaikinta simboliškai nuleidžiant apskrities vėliavą.

Prailginta centrinės valdžios ranka vadintos apskričių viršininkų administracijos turėjo tapti tiltu tarp Vilniaus ir regionų, tačiau realiai tokia idėja patyrė fiasko, mat biurokratinės procedūros tik išsiplėtė, reikalai spręsti labai ilgai.

Į iškilmingą Klaipėdos apskrities viršininko administracijos (KAVA) uždarymo ceremoniją susirinkę politikai bei buvę apskrities viršininkai net neabejojo, kad panaikintos institucijos po keleto metų gali vėl būti atkurtos.

Jau buvęs Klaipėdos apskrities viršininko pavaduotojas Artūras Šulcas teigė, kad panaikinus apskritis norimo rezultato nepasiekta.

"Tikslas buvo decentralizuoti valdžią, tačiau viskas įvyko priešingai, atitolimas tarp centrinės ir vietinės valdžios, žmonių bus dar didesnis. Man nesuprantama, kodėl nebuvo leista valstybinę žemę miestuose valdyti savivaldybėms. Tad dabar žmonėms teks tvarkytis žemės reikalus ir savivaldybėse, ir Nacionalinėje žemės tarnyboje. Jei kils kokių neaiškumų, reikės reikalus spręsti jau Vilniuje", - dėstė jis.

Ir statybų priežiūra, ir įvairios kitos funkcijos vis viena liko Vilniaus rankose paskiriant savo vietininkus apskrityse, kurios, žinia, kaip administracinis vienetas nėra panaikintos.
Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius taip pat apskričių reorganizacijos pasekmes įvertino skeptiškai.

"Norėta geriau, o gavosi kaip visada. Švietimas, statybų priežiūra, žemės reikalai, - savivaldybės negavo tų funkcijų, kurių norėjo, nors buvo deklaruota, kad siekiama kaip tik daugiau galių suteikti municipalinei valdžiai. Nedėkite į stalčių tos vėliavos, gal po kelių metų vėl jos prireiks", - sakė meras.

Buvusi KAVA vadovė Virginija Lukošienė taip pat prognozavo, kad po keleto metų, nepasiekus norimo efekto, vėl gali prireikti atkurti apskričių viršininkų administracijas.
Kitas buvęs Klaipėdos apskrities viršininkas Laisvūnas Kavaliauskas akcentavo, kad sudėtingiausia buvo vykdyti žemės reformą. Jis atsinešė majonezo indelį, kuriame buvo grūdai ir keletas kviečio varpų.

"Ši dėžutė - kaip simbolis. Ją atnešė viena močiutė, kuri pasakė, kad tik nuo manęs priklauso, ar šie grūdai išdygs jos žemėje, kurios neatgauna. Tačiau grūdai taip ir liko indelyje, nes situacija dėl tos moters žemės sklypo buvo labai sudėtinga", - prisiminimais dalijosi L. Kavaliauskas.

Panaikinus KAVA, keliems muziejams perduoti ir įvairūs simboliniai daiktai. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus priglaus apskrities vėliavą, herbą, kitas regalijas, paskutinį KAVA garbės ženklą. Lietuvos jūrų muziejui atiteks užsienio karinių laivų vadų dovanotos plaketės.

"KAVA gali didžiuotis, kad buvo vienintelė Lietuvoje, esanti prie jūros ir Kuršių marių. Gaila atsisveikinti su darbščiu ir profesionaliu kolektyvu", - sakė paskutinis, penktasis per 15 KAVA gyvavimo metų, apskrities viršininkas Arūnas Burkšas.  
Visi procedūriniai KAVA likvidavimo veiksmai turi būti atlikti per 3 mėnesius, tam suformuota speciali komisija.

A. Burkšas darbą išsaugojo: jis taps Vyriausybės atstovu Regioninės plėtros taryboje. Buvęs jo pavaduotojas A.  Šulcas trečiadienį teigė, kad eis į Darbo biržą bei žadėjo toliau dirbti visuomeninį darbą.

Klaipėdos apskrities sekretorius Vaidotas Linkus vadovaus Regioninės plėtros skyriui, kuris bus pavaldus Vidaus reikalų ministerijai.

Dar pernai vasarą Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje dirbo 225 žmonės. Tačiau nemažai jų buvo atleista, kiti perkelti į kitas institucijas. Nuo ketvirtadienio be darbo liks apie 40 darbuotojų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder