Nepatenkintiems siūlo kviestis ekspertus

Nepatenkintiems siūlo kviestis ekspertus

Rinkliavos senstančių daugiabučių namų remontui sukelia gyventojų nepasitenkinimą ir įtarimą, kad ne viskas daroma teisėtai. Redakcijoje netyla besiskundžiančiųjų skambučiai. Dažniausiai priekaištų sulaukia namų bendrijų pirmininkai. Jie esą arba sukčiai, arba nesugeba atlikti savo pareigų. Nepasitikima ir remonto darbus atliekančiais statybininkais.

Ne išimtis - ir Gedminų gatvės 22-ojo namo gyventojai, sunerimę, kad laiptinių langus norima keisti žiemą.

Į redakciją paskambinęs devynaukščio, pastatyto 1975-aisiais ir turinčio 144 butus, gyventojas pranešė, kad šiuo metu iš jo gyventojų pradėta rinkti po 150 Lt už keičiamus namo laiptinių langus. Per du mėnesius butui teks sumokėti 300 Lt.

Jis sakė, jog žmonės nesutinka mokėti tų pinigų, tačiau ta suma jau įtraukta į jų mokėjimo sąskaitas. Esą neatsižvelgta į tai, kad namo gyventojų susirinkime buvo tik keli žmonės ir toks sprendimas nebuvęs priimtas balsuojant. Namo pirmininkas neva nepagaunamas, žmonės neinformuojami, jokių dokumentų nėra.

Žmones neramina ir tai, kad langų keitimo darbus ketinama atlikti šaltuoju metų laiku. Be to, šį namą žadama renovuoti, tad jiems nesuprantama, kam dabar prireikė keisti langus.

Namo gyventojai jau turi karčios patirties, mat prieš pusmetį irgi buvo surinkta iš gyventojų po 30 Lt ir buvo keičiamas vamzdynas. Darbai esą atlikti nekokybiškai, dabar prateka vanduo. Todėl šio namo žmonės nerimauja, kad statybininkai ateis, viską išgriaus, padarys tik tiek, kiek bus surinkta pinigų, ir paliks nebaigę, tad gyventojai turės šalti žiemą.

Nuplėšo skelbimus

Šio namo pirmininkas Adolfas Povilas Ragaišis, tokias pareigas einąs jau pusantrų metų, sakė, kad žmonės į susirinkimus neateina, tad susirenka namo bendrijos valdybos nariai, tarp kurių yra gyventojų iš kiekvienos laiptinės, ir priima sprendimus. Apie juos skelbiama skelbimų lentose, bet nespėjąs pakabinti skelbimo, o jis būna nuplėštas, tenka vėl kabinti. Tačiau per tiek laiko, pirmininko manymu, žmonės apie langų keitimą jau ir vieni iš kitų turėjo susižinoti.

"Langus keičiame todėl, kad reikia palaikyti tokią namo būklę, kad jis galėtų normaliai funkcionuoti. Mes turime tai daryti. Kam nepatinka, tegu moka pinigus, kviečia ekspertizę. Ekspertai nustatys, kokie pažeidimai daromi", - kalbėjo A. P. Ragaišis.

Pirmininkas sakė, jog jokių oficialių skundų negavęs. Tiesa, skambinę keturi žmonės, jiems išaiškinta.

"Kai nori ką nors padaryti, būna labai sunku. Pradeda aiškinti, kad langai dar geri, pusė stiklų tebėra, kad nieko daryti nereikia, galima išdaužtus užkamšyti. Visa bėda ta, kad šiame name iki šiol nebuvo renkamos lėšos ir nieko nebuvo daroma. Žmonės nenori prisidėti ir iš karto pradeda baimintis, kur dės surinktus pinigus.

Darbus darysime tada, kai surinksime pinigus. Be jų mes nieko negalime pradėti, nes avansu niekas nedirbs. Jeigu tik atidėsi mokėjimą, tuoj procentai auga. Jau turime šiek tiek pinigų susirinkę, tuos panaudosime. Tikimės per rugsėjį ir spalį surinkti kitus ir tada rinksime rangovą. Jeigu orai leis, darbus pradėsime, jeigu ne - tai ne.

Kai prasidės šalčiai, procesą stabdysime, dėl to nieko baisaus nėra. Gyventojai gali nesibaiminti, dėl to jie tikrai nešals", - tikino pirmininkas.

Renovacija dar toli

A. P. Ragaišio teigimu, dėl vamzdynų keitimo gyventojai tylėjo, nes šis jau visai byrėjo, tad jų sutikimas buvo gautas. Pirmininkas sako nežinąs, kad kur bėgtų vanduo po keitimo darbų. Anot jo, jeigu jis bėga kuriame nors bute, žmonės turi patys susitvarkyti arba bent jau kreiptis į pirmininką.

"Per tai, ką mes pakeitėme, tikrai niekur vanduo nebėga, nes aš pats esu atsakingas už visą vamzdyną ir priežiūrą", - tikino A. P. Ragaišis.

Jo teigimu, namo renovacija dar gana toli. Mat, palyginti su kitais namais, jis sunaudoja šilumos energijos ne tiek jau daug, taigi jo būklė dar nėra tokia prasta, kad jis būtų įtrauktas į pirmiausia renovuotinų namų sąrašą.

"Norint savarankiškai daryti renovaciją ne pagal tą dabartinę sistemą su paramos gavimu, reikia, kad visi gyventojai sutiktų ir galėtų sumokėti pinigus. Iš banko gauti paskolą namo renovacijai nėra taip paprasta. Tad renovacijos teks dar palaukti", - aiškino A. P. Ragaišis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder