Naujas „Tereko“ gaminys – veido apsaugos skydas

Naujas „Tereko“ gaminys – veido apsaugos skydas

Bendrovė „Terekas“ gamybos nestabdo ir karantino dėl koronaviruso sąlygomis – pradėjo gaminti tarą, kurios lig šiol rinkoje nereikėjo, o praėjusią savaitę įmonės konstruktoriai pagamino naujo gaminio – apsauginio veido skydo – pirmuosius pavyzdžius.

Užsakė švedai, gamins ir Lietuvai

Užsakymą pagaminti veido apsauginius skydus iš plastiko „Terekas“ gavo iš Švedijos. „Įmonės konstruktoriai jau sukūrė ir pagamino formas skydams gaminti. Praėjusią savaitę padarė ir pirmuosius šių apsauginių veido skydų pavyzdžius.

„Juos dar tobulinsime, darysime iš storesnio už naudoto pirmiesiems pavyzdžiams plastiko. Serijinę skydų gamybą pradėti planuojame po poros savaičių“, – sakė bendrovės „Terekas“ vykdomasis direktorius Gintautas Maksvytis.

„Tereko“ pagamintų apsauginių veido skydų laukia ne vien užsakovai Švedijoje. „Klaipėdos ligoninės irgi laukia, pirmiausia – skydų pavyzdžių“, – tarė G. Maksvytis.

„Tereko“ generalinis direktorius Juozas Maksvytis patikino, kad įmonė šiandieną yra pajėgi per parą pagaminti 20 tūkst. apsauginių veido skydų. Esant poreikiui, pajėgumus gali išplėsti iki 100 tūkst. skydų per parą.

J. Maksvyčio teigimu, Seimo nariui Antanui Vinkui pirmam kilo mintis tartis su užsakovais iš Švedijos, kad šie leistų jų užsakymu „Tereko“ padarytą apsauginio veido skydo formą naudoti skydams ir Lietuvai gaminti.

„Antanas Vinkus daug dirba, kad Lietuvos verslas, įmonės nedelsdami imtųsi gaminti produkciją, kurios reikia Lietuvos valstybei kovojant su koronavirusu“, – sakė įmonės vadovas.

„Tereke“ įsibėgėjo buteliukų dezinfekciniams skysčiams gamyba. Tokios taros iki koronaviruso sukeltos krizės įmonės populiariausių gaminių asortimente nebuvo. Pirmą karantino Lietuvoje savaitę vien Lietuvos rinkai „Terekas“ pagamino 100 tūkst. vnt. 100 ml talpos buteliukų.

Praėjusią savaitę „Tereko“ pardavimų vadybininkai vedė derybas su užsakovais iš Latvijos dėl 1 mln. vnt. buteliukų dezinfekciniams skysčiams išpilstyti. „Poreikis šios rūšies tarai labai keičiasi. Tokios taros ieško licencijas gaminti dezinfekcinius skysčius ką tik gavusios Lietuvos įmonės“, – kalbėjo J. Maksvytis.

Karantiną taiko nuo sausio

„Terekas“ 2 savaičių karantiną darbuotojams taikyti pradėjo dar sausio viduryje. Visi pardavimų, PET taros pūtimo mašinų serviso specialistai, grįžę iš užsienio, direktoriaus įsakymu, 2 savaites būdavo saviizoliacijoje. „Darbuotojų sveikata yra svarbiausia. Ačiū Dievui, nė vienas iš kelionių neparsivežė to užkrato, nesusirgo“, – kalbėjo J. Maksvytis.

„Terekas“ klientų turi Šiaurės Italijoje, kur padėtis dėl koronaviruso šiandieną yra dramatiška. „Iš savo partnerių Šiaurės Italijoje pasimokėme, ką reikia daryti saugant save ir kitus: jie darbuotojus skaidė į grupes, kad, susirgus kažkam iš grupės, gydymuisi ir izoliacijai atsitraukia tik grupė, bet ne visas skyrius“, – aiškino G. Maksvytis.

Po darbo savaitės italai gamybinėse, administracinėse patalpose daro, anot G. Maksvyčio, „totalinę“ jų dezinfekciją. Tą daro ir „Terekas“. Pasimokius iš kolegų italų, į „Tereką“ neįleidžiami jokie prašalaičiai, net kurjeriai – siuntas jie palieka specialiai tam įrengtose dėžėse.

Susitikimai video ryšiu

Savo produkciją – plastikinę tarą (PET) ir jos formavimo įrenginius bendrovė „Terekas“ eksportuoja į daugiau kaip 20 pasaulio valstybių. Eksporto plėtrai svarbius susitikimus su potencialiais klientais koronaviruso pandemija taip pat pakoregavo.

„Prieš prasidedant krizei buvome sutarę apie 30 fizinių susitikimų, visus juos kita pusė bandė atšaukti, nesutikome, pasiūlėme bendrauti vaizdo ryšiu“, – pasakojo G. Maksvytis.

Anksčiau užsakovai, partneriai vengė vaizdo susitikimų dėl „Tereko“ gaminamos produkcijos, kuriamų technologijų specifikos. „Vaizdo konferencijos – nauja galimybė, ir, jeigu susiformuos tokio bendravimo įgūdžiai, naudą turėsime ir ateityje: mažės šiam reikalui sąnaudos, mažiau skraidydami, keliaudami tausosime žemę“, – svarstė G. Maksvytis.

Eksportas mažės, tolsta cecho atidarymas

„Terekas“ iki šiol eksportavo per 70 proc. Kretingoje pagamintos produkcijos. Pagrindinis įmonės gaminys eksportui yra PET taros pūtimo universalios mašinos „Flex Blow“, kurių viena, priklausomai nuo komplektacijos, kainuoja nuo 150 tūkst. iki 0,5 mln. eurų.

Šiemet įmonė planavo į JAV, Kanadą, ES, kitas šalis parduoti apie 30 „Flex Blow“ mašinų. „Žengėme žingsnį į Jungtinių Arabų Emiratų rinką, vasario viduryje turėjome skristi į Japoniją, kur laukė du klientai. Visa tai dabar sustojo“, – teigė J. Maksvytis, pripažinęs, kad koronavirusas privertė daugumą klientų stabdyti įrangos užsakymus.

Įmonė baigia statyti naują 3 tūkst. 200 kv. m ploto cechą. Naujam pastate pradėti gamybą planuoja birželio mėnesį. Nemaža dalis cecho linijų, kaip antai, metalo apdirbimo, bus robotizuotos. Balandžio 8 d. į cechą turėtų būti atvežta pirmoji įranga iš Vokietijos.

„Įrangos tiekėjai iš Vokietijos laikosi sutarto grafiko, kai kurie kiti jau siunčia pranešimus, kad įrangą pristatys 2–3 mėnesiais vėliau negu buvome sutarę“, – kalbėjo J. Maksvytis. Dabartinis įmonės gamybinis plotas Kretingoje yra apie 8 tūkst. kv. m, jo užtenka pagaminant iki 20-ies „Flex Blow“ mašinų.

Paklaustas kaip, jo manymu, situacija dėl koronaviruso toliau klostysis Lietuvoje, J. Maksvytis pasamprotavo: „Esame ES pakraštyje. Žmonės patikėjo, kad problema yra rimta. Dabar svarbu išbūti tas keletą savaičių saugant save ir kitus.“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder