Mokinių sukurtos knygos padės akliems mažyliams "apčiuopti" pasaulį

Mokinių sukurtos knygos padės akliems mažyliams "apčiuopti" pasaulį

Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos filiale gegužės 8 d. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga buvo pristatytas projektas-kūrybinė studija "Jausti - vadinasi, matyti". Vydūno mokyklos moksleiviai regos negalią turintiems vaikams pagamino knygelių su liečiamaisiais piešiniais, o su jomis supažindinę Regos ugdymo centro vaikučius, surengė jiems viktoriną bei koncertą.

"Projekto ištakos - Švedijoje, stažuotės metu mane labai sudomino taktilinės grafikos (liečiamosios) vaikiškos knygutės. Aklas vaikas tik liesdamas gali pažinti pasaulį. Švedijoje tokias knygutes kuria studentai, moterys, atliekančios bausmę kalėjime, menininkai, ir labai gerai, kad tradicija ateina pas mus", - sakė Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos filialo vedėja Daiva Žiemelienė.

Vienas projekto tikslų buvo, kad Klaipėdos regintieji moksleiviai susipažintų su nereginčiaisiais, susidraugautų. Į biblioteką buvo pakviesti miesto mokyklų mokytojai, mokiniai, jie susipažino su aklųjų bibliotekos knygomis ir specialių formatų leidiniais, ir sužinojo, ko labiausiai trūksta vaikams. Brailio knygutėse yra tik taškeliai vietoje raidžių, nėra jokių paveikslėlių. Bibliotekoje apsilankiusieji sužinojo, kaip neregiai orientuojasi aplinkoje, kas jiems padeda buityje - tai ir kalbantys laikrodžiai, Brailio abėcėlė, iš kurios galima padaryti lotynišką abėcėlę, natas. Sužinojo ir kokie yra sporto žaidimai, kaip alkieji valgo, dirba, kuria. Vydūno vidurinės mokyklos bendruomenės nariai apsilankė aklųjų įmonėje "Regseda", susipažino su ten rankų darbą ir prie staklių dirbančiais meistrais.

"Mes pirmiausia susibičiuliavome su "vydūniečiais", bet tai tik pradžia. Ateityje galvojame užmegzti ryšius su Baltijos gimnazija, Paslaugų ir verslo mokyklos studentais, dailės mokyklų ugdytiniais. Rudenį, spalio 15 d. bus tarptautinė Baltosios lazdelės diena, mes labai norime suvienyti visus mums draugiškus kolektyvus, išrinkti gražiausią knygelę, gražiausią reljefinį piešinį bei reljefinę atvirutę. Pasitelksime dailininkus-ekspertus", - sakė Daiva Žiemelienė.

"Norėjome padaryti prasmingą darbą, kad vaikai padėtų vieni kitiems, išmoktų atjautos ir supratimo. Kai mūsų moksleiviai apsilankė darželyje "Pelėdžiukas", buvo sujaudinti. Po viešnagės jie bandė užsimerkę pilti vandenį ir panašiai. Apsilankę aklųjų bibliotekoje ir pamatę knygas Brailio raštu, supratę, kokia informacija reikalinga, kaip ją padaryti turiningesne, kurdami taktilines knygeles vaikai eksperimentavo, išbandė įvairias technikas. Situacija buvo sudėtinga, bet paskui viskas susidėliojo į vietas, ir net buvo padaryta atradimų: ant lapo plokštumos uždėjome kartoninę formą, sukuriančią iškilusį paviršių", - sakė viena iš projekto iniciatorių, Vydūno vidurinės mokyklos dailės mokytoja Kristina Mickevičienė.

Jau pagamintos 6 knygutės ikimokyklinio amžiaus vaikams. Atsižvelgta į tai, kad jos būtų saugios, kad, vilko akys iš sagučių būtų stipriai pritvirtintos, jog vaikas negalėtų jų nuplėšti ir įsidėti į burną, kad į aštrius zuikio dantis rankyčių nesusipjaustytų. Šios knygutės keliaus po Klaipėdos ir Telšių apskritis, nes jas aptarnauja Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos filialas, ir yra 10 kilnojamųjų bibliotekėlių regos negalią turintiems žmonėms.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder