Miškininkai surinko rekordinį išmestų padangų kiekį

Miškininkai surinko rekordinį išmestų padangų kiekį

Per pirmąjį metų pusmetį Valstybinių miškų urėdijos miškininkai Lietuvos miškuose išmestų padangų surinko daugiau nei per visus 2019 m. ar 2018 m. Iki birželio 1 d. 26-iuose regioniniuose padaliniuose iš viso surinktos 173 tonos naudojimui nebetinkamų padangų. Tai reiškia, jog beveik 5,2 tūkst. automobilių savininkų nusprendė atsikratyti sudėvėtomis ar pažeistomis padangomis, išmesdami jas tiesiog miškuose.

„Mūsų miškininkai kasdien lankosi miškuose ir tokie kiekiai žmonių ar įmonių išmestų padangų, kurias jie randa - tikrai liūdina. Mes tikėjomės, kad gyventojų sąmoningumas kasmet auga, tačiau skaičiai, deja, rodo kitaip – auga tik padangų kiekiai. Dėl Covid-19 pandemijos šiais metais gyventojai daugiau keliauja ir leidžia laiką Lietuvos miškuose, todėl turėtume atsakingai pagalvoti, ką mūsų miškuose rasime juose lankydamiesi“, - sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Daugiausia padangų surinkta Šalčininkų regioniniame padalinyje – beveik 42 tonos. Regioninio padalinio vadovė Božena Golubovska sako, jog tai – beprecedentis įvykis. Tokio kiekio neatsakingai miške išmestų įvairių dydžių automobilių padangų regioninio padalinio darbuotojai dar nematė. Kovo – gegužės mėnesiais šiukšlinimas padangomis buvo intensyviausias, o darbuotojams pašalinti tokį kiekį atliekų – didžiulis iššūkis. Šalčininkų regioninio padalinio vadovė pabrėžia, jog situaciją suvaldyti miškininkams darosi vis sudėtingiau, todėl piliečių sąmoningumas ir pilietiškumas miškui yra gyvybiškai reikalingas.

Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninis padalinys bendradarbiaujant su Jonavos rajono savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyriumi vien liepos mėnesį Šveicarijos seniūnijoje surinko ir utilizavimui išvežė apie 10 tonų automobilinių padangų - maždaug 1000 vnt. Taip pat teritorijoje buvo įrengta miškininkų nuotolinė mobili aplinkos stebėjimo vaizdo sistema, kuri padės užkardyti neteisėtą veiką ir šiukšlinimą miškuose bei nubausti pažeidėjus.

Nemenčinės regioniniame padalinyje miškininkai pašalino 20 tonų senų padangų, Kretingos – 16 tonų, Kazlų Rūdos – 16 tonų.

Per šį pusmetį utilizuota 71% (123 tonos) surinktų, miškuose paliktų padangų.

2019 m. iš viso miškuose išmestų nenaudojamų padangų rasta beveik 157 tonos, 2018 m. – 99,7 tonos.

Miškuose padangų daugiausia randama jų keitimo sezonu – pavasarį ir rudenį. Čia paliktos padangos dūla ir išskiria žmogaus sveikatai pavojingas medžiagas, sunkiuosius metalus. Karštymečiu kyla ir nemenkas gaisro pavojus, kurio metu deganti guma išleidžia itin toksiškus dūmus. Tokie gaisrai yra sunkiai gesinami ir gali užsitęsti net kelias savaites. Padangos natūralioje gamtoje irsta 120 metų.

Miškininkai primena, kad paprasčiausias būdas atsikratyti senų padangų – atiduoti jas padangų pardavėjams. Jeigu padangų yra atiduodama tiek pat, kiek perkama, ir jos skirtos to paties tipo transporto priemonei, visi pardavėjai privalo nemokamai iš vairuotojo paimti senas padangas. Tai taip pat galima padaryti automobilių remonto įmonėse – keičiant ten padangas, senosios turi būti priimamos nemokamai. Senas nenaudojamas padangas, iki penkių vienetų, taip pat galima nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder