"Vakarų ekspresas" jau rašė, jog iki šių metų 40 proc. baudų sumos gaudavo savivaldybė, bet nuo šių metų, pasikeitus biudžeto sandarą reglamentuojamiems įstatymams, šis punktas panaikintas ir pinigai keliauja į bendrą valstybės katilą.
Per praėjusius metus matuoklių pagalba Klaipėdos gatvėse nustatyta 7350 leistiną greitį viršijusių vairuotojų, paskirta per 1,4 mln. baudų, išieškota - per 1,2 mln.
"Dabar mums liko tik prievolė viską išlaikyti", - guodėsi savivaldybės Finansų departamento direktorė Aldona Špučienė.
Tiesa, su įrenginius eksploatuojančia bendrove pavyko susitarti, jog už išlaikymą šiemet teks mokėti mažiau.
Tačiau svečiai net nesileido į kalbas apie galimą matuoklių išlaikymo perėmimą.
"Ne tuo adresu kreipiatės. Saugus eismas - Susisiekimo ministerijos atsakomybė, bandykite kalbėtis su jos atstovais", - sakė VRM vadovas Raimundas Palaitis.
Daug sudėtingesnė situacija dėl vaizdo stebėjimo kamerų, mat jas įrengusi ir prižiūrinti bendrovė "Fima", su kuria sudaryta ilgalaikė sutartis, nenori derėtis. Dėl to dar bus rengiamas bendrovės, Klaipėdos policijos ir savivaldybės atstovų susitikimas, R. Palaitis pažadėjo jame tarpininkauti.
"Tikrai neketiname šių paslaugų atsisakyti. Tiesiog ieškome būdų, kad jos miestui pigiau", - teigė savivaldybės administracijos direktorė.
Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė delegacijai priminė, jog Klaipėda yra stropiausia Vyriausybės programos vykdytoja viešojo saugumo atžvilgiu, tad mūsų miestui ministerijos dėl to esą turėtų būti suinteresuotos padėti.
Rašyti komentarą