Mero akimis: kokie metai buvo Palangai?

Mero akimis: kokie metai buvo Palangai?

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – šie jau besibaigiantys metai kurortui buvo kaip niekad sėkmingi: įgyvendintas ne vienas reikšmingas projektas, pradėta daug naujų Palangai ne mažiau svarbių darbų. „Jei tokiais tempais visi drauge dirbsime ir toliau, po penkerių metų kurortas bus neatpažįstamai pasikeitęs“, - įsitikinęs meras.

Dėmesys palangiškiams

- Kokie šie besibaigiantys metai buvo miestui?

- Vertinant tai, kiek mieste pradėta įgyvendinti nemažai svarbių projektų, galiu pasakyti, jog Palangai metai tikrai sėkmingi. Juo labiau kad šiemet didžiulį dėmesį skyrėme ne tik poilsiautojams, bet ir savo miesto gyventojams – palangiškiams. Kaip pavyzdį galiu paminėti labai pasisekusį projektą – gyvenamųjų daugiabučių namų infrastruktūros sutvarkymą. Pirmiausia paminėtinos įrengtos papildomos automobilių stovėjimo aikštelės prie daugiabučių namų bei ikimokyklinių įstaigų. Anksčiau tiek atvežę vaikus į darželius, tiek po darbo parvykę namo, palangiškiai susidurdavo su automobilių stovėjimo vietų stokos problema, todėl, gavę papildomai lėšų iš Kelių direkcijos, įrengėme automobilių stovėjimo vietas Taikos g., Sodų g., skvere ties pravažiavimu iš Sodų g. į Taikos g. Esame apsisprendę šį projektą plėtoti ir ateityje, nes tai gyventojams suteikia ne tik patogumą, bet ir saugumą.

Ne mažesnį pasisekimą pelnė ir kitas projektas – daugiabučių namų kvartale atsiradusi moderni vaikų žaidimų aikštelė. Kitais metais tokių aikštelių skaičių planuojame plėsti – jų turėtų atsirasti ir Medvalakio, Vasaros gatvių kvartaluose, Druskininkų g., Šventojoje, kitose miesto vietose. Norime vaikams įrengti naujas, aptvertas aikšteles, kad tiek mažieji, tiek jų tėvai būtų saugūs ir laimingi.

- Kokus dar palangiškiams svarbius darbus galėtumėte išskirti?

- Be abejo, atsižvelgiant į palangiškių poreikius atlikta ir daugiau darbų. Paminėtinas Virbališkės tako - pagrindinio tako, jungiančio daugiabučių gyvenamųjų namų rajoną su miesto centru – sutvarkymas. Ši gatvė buvo neremontuota 20 metų, labai prastos būklės, nors ja kasdien vaikšto daugybė palangiškių, tarp jų – ir vaikų. Iš Kelių direkcijos gavome lėšų ir ėmėmės darbų, tad dabar Virbališkės takas atnaujintas bei tvarkingas: paklota nauja danga, įrengtas dviračių takas, naujas apšvietimas, sutvarkyta aplinka. Tai tapo lyg tąsa praėjusiais metais sutvarkytos Senojo Turgaus gatvės, tad šiandien nuo pagrindinio gyvenamųjų namų rajono iki pat centro palangiškiai gali vaikščioti patogiai bei saugiai.

Rekonstruotos gatvės

- Pradėtų darbų yra ir daugiau. Kaip jie einasi?

- Palangiškiai tikrai pastebi, kad mieste intensyviai vykdomos gatvių rekonstrukcijos. Šiais metais jau beveik baigta tvarkyti Kęstučio g., sutvarkyta ir Žvejų gatvės atkarta nuo ganyklų g. iki Vytauto g., pradėta tvarkyti atkarpa nuo Neringos g. iki Smilčių g. Ji bus baigta pavasarį, o visa Žvejų gatvė bus sutvarkyta iki kitų metų pabaigos. Malonu paminėti, kad po ne vieno vizito į ministerijas, šiais metais Jūratės gatvės rekonstrukcijai numatyta 1 mln. litų. Ši gatvė pradėta rekonstruoti – tempai didžiuliai, nes lėšos turi būti panaudotos iki metų pabaigos. Tad dar šiais metais bus sutvarkyta keletas šios gatvės atkarpų.

Šiais metais imtasi ir daugiau darbų: pradėta pirkti paslauga Kopų g. Šventojoje techniniam projektui parengti. Papildomą finansavimą gavome Kalgraužių gatvei tvarkyti, tad pirmasis darbų etapas įvykdytas, o pavasarį bus paklota danga, ir čia gyvenantys šventojiškiai galės patogiai privažiuoti prie savo namų. Taip pat didelį dėmesį šiais metais skyrėme Vilimiškės kvartalui – gatvės buvo greideriuojamos, žvyruojamos, laistytos specialiu skysčiu, kad nedulkėtų.

Socialinės paslaugos

- Vienas iš aktualiausių klausimų – socialinės paslaugos. Kokių naujovių įvesta šioje srityje?

- Gera žinia miestiečiams yra tai, kad šiemet gauta 2,9 mln. litų Globos namų rekonstrukcijai. Šiuo metu perkamas pastato rekonstrukcijos projektas, sutvarkius šį pastatą Globos namai taps erdvesni ir jaukesni. Perkamas ir Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos techninis projektas, kadangi dėmesys neįgaliems palangiškiams yra labai svarbu. Itin džiugina, kad ši tarnyba jau turi naują autobusiuką, su neįgaliesiems vežioti būtina įranga.

Savo koalicinėje programoje esame numatę sutvarkyti Laidojimo namus, kuriuos ne vienerius metus nuomojosi privati bendrovė. Šiemet mums pavyko nutraukti sutartį su verslininkais bei perduoti šios paslaugos teikimą „Palangos komunaliniam ūkiui“. Pasisekė įtikinti Tarybą bei leidome „Palangos komunaliniam ūkui“ paimti paskolą, už kurią Laidojimo namai būtų sutvarkyti, ir tai bus padaryta kitąmet. Manau, kad į paskutinė kelionę žmogus turi būti išlydėtas gražioje aplinkoje. Apskritai laikausi nuomonės, kad socialines paslaugas teikti turi ne privačios, o Savivaldybei priklausančios įmonės – miestas, priešingai nei privatininkai, nesiekia pelno.

- Šiemet daugiabučių gyventojams buvo suteikta galimybė rinktis iš dviejų galimų namų administratorių – UAB „Palangos butų ūkis“ bei UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Kaip pasiteisino toks sprendimas?

- Dar rengdami koalicinę programą numatėme spręsti problemas, susijusias su daugiabučius administruojančios UAB „Palangos butų ūkis“ veikla, nes gyventojai dažnai skųsdavosi dėl surinktų lėšų panaudojimo skaidrumo. Iki šiol paslaugą teikė monopolininkas – komercinė, miestui nepavaldi bendrovė, bet kartu su Savivaldybės tarybos nariu Albinu Stankumi sumanėme sudaryti darbo grupę ( į ją, be A. Stankaus, buvo įtraukti Tarybos nariai Mindaugas Skritulskas bei Danas Paluckas), kuri išnagrinėtų galimybę įsteigti alternatyvą „Palangos butų ūkiui“. Sprendimas labai pasiteisino, kadangi „Palangos komunalinis ūkis“ daugiabučius administruoja mažesniais įkainiais, o gyventojai turi teisę pasirinkti jiems patinkantį namo prižiūrėtoją. Savivaldybėje (Vytauto g. 73) informaciją apie namų administravimą bei galimybę pasirinkti administratorių gyventojams bet kada suteiks juristas Vytautas Korsakas.

- Gyventojams labai aktualus klausimas – būsto šildymas. Kas nauja šioje srityje?

- Prieš pusantrų metų dalyvaudami rinkimuose kalbėjome apie tai, kaip sumažinti šildymo kainą. Aišku, darbai nepadaromi taip greitai, kaip norėtųsi. Daug kartų važiavau į Ūkio bei Aplinkos ministerijas, prašiau įtraukti Palangą į valstybės projektų sąrašą, kad galėtume pasistatyti dvi biokuro katilines. Savo lėšomis miestas tai padaryti neišgalėtų. Noriu pasidžiaugti, kad mums pavyko – gavome lėšas biokuro katilinėms Palangoje ir Šventojoje pastatyti. Šiandien procesas jau pažengęs – perkamos pačios katilinės bei rengiamas techninis projektas. Planuojama, kad kitais metais palangiškiai turės naujas biokuro katilines, o tai leis sumažinti šilumos kainą.

Dėmesys viešajai tvarkai

- Prieš metus Savivaldybės administracijoje pradėjo veikti Viešosios tvarkos skyrius. Ar pasiteisino sprendimas jį įsteigti? Kokius pasiekimus labiausiai išskirtumėte?

- Džiaugiuosi, kad buvo įsteigtas Viešosios tvarkos skyrius, jis buvo seniai būtinas kurortui. Toks sprendimas labai pasiteisino – per trumpą laiką šio skyriaus specialistai padarė neįtikėtinų dalykų. Pirmiausia imtasi apleistų, praeiviams pavojų kėlusių statinių. Vienas iš pavyzdžių – Viešojo skyriaus specialistų pastangomis savininkus privertėme nusigriauti nesaugų statinį, buvusį šalia prekybos centro „Iki“. Taip pat savininkai pradėjo tvarkytis buvusį pirties pasatą, sugriuvusį statinį prie Tremtinių kryžiaus, aptvertas bei ardomas ir Ganyklų g. prieš daugelį metų sudegęs pastatas.

Rūpinamasi ir gyvenamąja aplinka – prastai prižiūrimų sklypų savininkai informuojami ir raginami susitvarkyti savo kiemus, nupjauti žolę. Imtasi spręsti ir nelegalių reklamų klausimą, didelis dėmesys skirtas nelegaliai prekybai. Dirbamas prevencinis darbas, ir miestas tampa tvarkingesnis.

Darbai nesustoja

- Koks, Jūsų nuomone, buvo sėkmingiausias metų projektas?

- Šiais metais buvo įgyvendinta tikrai daug reikšmingų projektų, tačiau kaip svarbiausią įvardyčiau Kurhauzo restauracijos pirmąjį etapą. Prieš dešimtmetį sudegęs šis Palangai labai svarbus pastatas pagaliau atstatytas, o kitais metais planuojame įrengti bei visuomenėms reikmėms pritaikyti Kurhauzo vidų.

Kitas pagal svarbą projektas, mano manymu, yra rudenį pradėta sporto komplekso statyba, kuri turėtų būti baigta kitąmet. Nelengvai šis objektas gimė – atėję į valdžią radome tik nepilną techninį projektą, tad reikėjo per pakankamai trumpą laiką – du mėnesius – parengti visą reikiamą dokumentaciją, kad galėtume pretenduoti į finansavimą. Dirbome rekordiniais tempais – per du mėnesius buvo pateikta paraiška, šiais metais skirtas finansavimas – apie 7 mln. litų šio objekto statybai, taip pat iš Valstybės investicijų programos šiam projektui skirta apie 1,3 mln. litų. Už sėkmingą darbą padėkoti reikia Savivaldybės administracijai. Antruoju darbų etapu pradėsime rengti techninė projektą – miesto stadiono takams sutvarkyti, pritaikant juos lengvajai atletikai. Taip pat turime minčių vietoje atsarginės, už stadiono esančios aikštės įrengti futbolo aikštę su dirbtine danga. Įgyvendinę šias idėjas Palangoje turėtume sporto kompleksą, tenkinantį tiek krepšininkų, tiek futbolininkų, tiek lengvaatlečių poreikius.

- Bet Palanga turi tenkinti ne tik sportininkų, bet ir turistų, poilsiautojų poreikius. Kas nuveikta šiuo klausimu?

- Per pusantrų darbo metų pavyko išspręsti dar vieną labai svarbų investicinį klausimą – šiais metais pradėtos kempingo statybos. Tai nemaža, 4 mln. litų investicija. Kaip žinia, Palanga iki šiol neturėjo kempingo, galinčio suteikti geras sąlygas su kemperiais atvykstantiems poilsiautojams. Tačiau planuojama, kad jau kitąmet vasaros pabaigoje pirmasis kempingo statybos etapas bus įgyvendintas.

Dar vienas tikrai pavykęs šių metų projektas – didžiulio įvertinimo sulaukęs Vaikų parkas, kuris vasarą priviliojo gausų būrį tiek jaunųjų palangiškių, tiek svečių iš kitų miestų. Pramogauti mažieji čia gali nemokamai, nes laikomės nuostatos, jog reikia ne ieškoti būtų, kaip paimti pinigus iš miesto svečių, bet žiūrėti, kad mūsų gyventojai, svečiai, jų vaikai būtų laimingi.

- Kokius dar svarbius projektus numatoma įgyvendinti kitąmet?

- Pavyko įtikinti Ūkio ministeriją ir įrodyti, kad svarbus traukos objektas yra koncertų salė, tad vasaros estrados rekonstrukcija, po kurios salė taptų visus metus veikiantis objektas, yra labai svarbu. Visai neseniai gavome žinią apie tai, kad skirtas finansavimas pirmajam etapui – 2 mln. litų. Šiuo metu Dabar vyksta techninio projekto pirkimo procedūra, darbų planuojama imtis kitąmet, pasibaigus vasarai.

Didžiulis pasiekimas ir Birutės parko tvarkymo darbų antrasis etapas. Intensyvūs darbai prasidės pavasarį, nes tam skirta 3 mln. litų. Parke atsiras naujas apšvietimas, mažoji architektūra, suolai, sutvarkyti parteriai, ir mūsų parkas įgys dar daugiau žavesio bei džiugins ne tik palangiškius, bet ir miesto svečius. Gintaro muziejui atnaujinti bei pritaikyti turizmui skirta dar 5,5 mln. litų.

- Kaip vertiname Savivaldybės tarybos darbą bei kokius svarbiausius priimtus sprendimus galėtumėte išskirti?

- Šios kadencijos Tarybos nariai yra labai aktyvūs, vyksta konstruktyvus darbas, ir tai džiugina. Malonu, kad Tarybos nariai sprendžiant miesto problemas prisideda ne kalbomis, o realiais darbais, sprendimais. Palangai svarbių sprendimų priimta tikrai daug: ir jau minėti klausimai dėl biokuro katilinių, daugiabučių namų administravimo perdavimas „Palangos komunaliniam ūkiui“ kiti klausimai. Artimiausiame Tarybos posėdyje planuojama apsispręsti skirti 150 tūkst. litų skrydžio Palanga – Londonas rinkodarai. Jei oro uostas susitartų su oro bendrove, nuo vasaros du kartus per savaitę skraidytų 180 vietų lėktuvas. Manau, kad tai – įdomi ir reikalinga kryptis.

Neatpažįstamai pasikeis

- Su kokiomis nuotaikomis žengiate į 2013-uosius?

- Į kitus metus žengiame su tikrai geromis nuotaikomis. Jei tokiais tempais eisime toliau, manau, kad po penkerių metų Palanga įgaus visai kitokį veidą, pasistatys traukos objektus. Kaip jau minėjau, kitais metais turime pastatyti sporto kompleksą, pabaigti Kurhauzo restauraciją, pradėto koncertų salės rekonstrukciją, baigti tvarkyti gatvių infrastruktūrą. Ateities planų yra labai daug: baigiamos buvusio reabilitacijos centro, esantis Vytauto g. 170, detaliojo plano procedūros. Šio pastato vietoje turėtų atsirasti kompleksas su mineralinio vandens panaudojimu. Ieškome investuotojų, Palangoje norinčių pastatyti baseinų kompleksą, kuris galėtų atsirasti Bangų gatvės aikštelėje. Teritorijų, kur galėtų atsirasti įvairūs miestui reikalingi objektai. yra ir daugiau.

Mokėti džiaugtis

- Artėja gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdos ir Naujieji metai, Kaip joms rengiasi miestas?

- Palangiškiai tikriausiai atkreipė dėmesį, jog jau ne pirmus metus didžiulį dėmesį skiriame miesto grožiui. Šiemet Papuošėme ne tik jau įprastas kurorto vietas, bet ir naujas erdves. Pagal galimybes dėmesį skiriame ir daugiabučių namų rajonams, šventinė nuotaika juntama ir Virbališkės take.

- Ko palinkėtumėte palangiškiams artėjančių šv. Kalėdų bei naujųjų metų proga?

- Pirmiausia noriu padėkoti visiems už palaikymą bei pasitikėjimą - jį tikrai jaučiu, bendraudamas su palangiškiais. Šis pasitikėjimas man kaip miesto vadovui suteikia naujų jėgų bei užsispyrimo siekti iškeltų tikslų. O palinkėti norėčiau gerų gerų ateinančių metų – kiekvienam palangiškiui, jų šeimoms, vaikams. Sutikite šventes jaukiame artimųjų, draugų rate. Mokėkite džiaugtis tuo, ką turime šiandien, bei neatsisakykite padėti kitiems, jei esate prašomi. Savivaldybės, taip pat ir mano kabineto durys visada atviros palangiškiams – esate laukiami. Mes, visada įsiklausysime į jūsų problemas bei pagal galimybes stengsimės padėti. Gerų ateinančių metų visiems.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder