Maisto davinių – į valytojos kambarį

Maisto davinių – į valytojos kambarį

Amžiaus statybomis kretingiškių pramintoje Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje šį rugsėjį mokiniai ir vėl mokysis užgriozdintose patalpose. Valgykla paskendusi statybinėse dulkėse, o nemokamą maitinimą gaunantiems vaikams teks tenkintis sausu daviniu, kurį atsiimti būtų tekę eiti į tamsų labirintą primenantį rūsį. Tačiau, įsikišus tėvams, susizgribta, kad tai nėra gerai.

Pasipiktino priplėkusiu rūsiu

Kol valgykla renovuojama, M.Daujoto pagrindinės mokyklos vadovybė nerado kitos vietos sausam daviniui sandėliuoti, kaip 8 - 10 kv. m ploto valytojos kambaryje, rūsyje po aktų sale. Ligi jo tenka eiti ilgu tamsiu koridorium, kurio sienos nuo drėgmės apsilupinėję ir priplėkę.

Apie tai sužinoję mokinių tėvai jau rugsėjo pirmąją pasiskundė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriui Virginijui Domarkui.

Buvo iškviestas nemokamą maitinimą tiekiančios įmonės „Kretingos maistas“ vadovas Irmantas Norkus bei šios įmonės Kretingos skyriaus direktorė Birutė Martinkienė, kurie išvien su mokyklos direktoriaus pavaduotoja Loreta Alonderiene bei socialine pedagoge Vitalija Kniukštiene sprendė, kur rasti tinkamiausią vietą sandėliuoti maisto paketus.

Gauti nemokamą maitinimą dokumentus jau yra pateikę 148 vaikų tėvai, tačiau prognozuojama, kad iš viso nemokamus pietus gaus per 200 mokinių.

Kol mokykloje vyksta viso korpuso – sporto salės, valgyklos ir I bei II aukšto viršum jos ir laiptinės - remontas, kabinetai iškraustyti, holas užverstas inventoriumi. Todėl, anot L.Alonderienės, nėra jokios kitos laisvos patalpos, kur galėtų laikyti maistą. Ji teigė, jog šią laikiną situaciją jau prieš mokslo metus apsvarstė mokyklos taryba, buvo informuoti ir tėvai. Tikimasi, jog valgyklą statybininkai suremontuos dar šį rudenį.

„Pritvirtinsime rodykles, kaip rasti sandėlį, o pradinukus palydės mokytojos. Vaikai čia tik pasiims paketus, o valgys klasėse“, - rūsiu vesdama valytojos kambario link, teigė V.Kniukštienė. „Košmaras, betgi čia - tikras „padvalas“, - stebėjosi ir piktinosi V.Domarkas. Jam pritarė I.Norkus, patikindamas, jog Visuomenės sveikatos centras tikrai neleis sandėliuoti maisto tokioje patalpoje, todėl būtina ieškoti tinkamesnės vietos.

Maistas – ne šokiai

V.Domarkas tam siūlė panaudoti aktų salę, tačiau pedagogės nesutiko. „Čia vyksta šokių pamokos: 4 dienas po 20 pamokų – nuo 8 iki 13 val., o būrelių užsiėmimai – ligi 16 val. Mokykla yra ugdymo įstaiga, ir ugdymo procesas dėl remonto neturėtų nukentėti“, - tvirtai poziciją gynė pedagogės. Tuomet administracijos direktorius iškėlė mintį tartis su stadiono vadovais, gal galima būtų panaudoti atlaisvėjusias picerijos patalpas. „Rugsėjį vaikams dar nešalta eiti per parką pasiimti maisto, o valgyti galėtų ir eidami“, - svarstė jis.

L.Alonderienė tam vėl paprieštaravo: „Negerai pradinukus vedžioti - jie sušyla, atvėsta. Užtenka to, kad vaikams tenka vaikščioti į kūno kultūros pamokas Sporto mokykloje“.

Nuskambėjo mintys apie galimybę lauke pastatyti palapinę ir iš ten dalinti maistą, arba išskirsčius mokinius į dvi pamainas, visgi dalinti maistą aktų salėje.

„Surasti tinkamą sprendimą yra būtina, nes, nepamaitinus mokinių, kiltų daugiau problemų, negu šokiai, - įsitikinęs I.Norkus, kuriam kilo mintis maisto sandėliui panaudoti prieangio prie aktų salės patalpas. – Čia kepinius atvežti ir įnešti nebus sudėtinga, o ir vaikams patogu ateiti“. Ties šiuo laikinu sprendimu ir buvo apsistota.

Paseno techninis projektas

„Gaila, kad leidomės į šitą avantiūrą. Mokykla renovuojama nuo 2006-ųjų, - tada buvo parengtas bendras techninis projektas, bet per tuos metus stipriai pakito mokyklos poreikiai. Valgyklą buvo pradėta tvarkyti pernai: įrengta elektros instaliacija, sutvarkytas šildymas, šiemet iš esmės liko tik vidaus apdaila. Bet mokyklos vadovai pateikė pageidavimus koreguoti techninį projektą: padidinti elektros galią, papildyti šildymo sistemą. Projektą koregavo apie 1,5 mėnesio, todėl statybos darbai ir įstrigo“, - apie tai, kodėl, prasidėjus mokslo metams, valgykla vis dar primena statybvietę, aiškino V.Domarkas.

Jis tikino, kad su renovacijos darbus mokykloje atliekančia bendrove „Klaipėdos apdaila“ dabar sutarę, jog šie pirmiausiai užbaigs darbus valgykloje – tam prireiks maždaug mėnesio.

Šiemet M.Daujoto pagrindinės mokyklos renovacijai buvo skirta 1 mln. 25 tūkst. Lt, kitąmet yra numatyti dar 2 mln. Lt. Savivaldybė šiemet taip pat skirs 216,8 tūkst. Lt sporto salei apšiltinti, nes V.Domarko žodžiais, antraip kiltų pavojus, kad nešiltintos patalpos imtų gesti iš vidaus. V.Domarkas neslėpė, jog Kretingos rajone daugiau nėra mokyklų, kuriose renovacijos darbai užtruktų kone dešimtmetį.

Ir dar nežinia, kiek truks, nes supelijusių rūsių tvarkymas nėra šio projekto dalis, tai – nevykusio ankstesnio remonto rezultatas.

*

Apie tai, kodėl užsitęsė renovacija M.Daujoto pagrindinėje mokykloje, dar vasaros pabaigoje teko išgirsti šiuo metu sergančio mokyklos vadovo Juliaus Gindulio nuomonę

- Renovacija buvo pradėta, dar ligi man ateinant vadovauti mokyklai. Kadangi ji vykdoma iš valstybės investicinių programų, todėl ir pinigus mėto etapais. Projektas parengtas dar 2006 m. pagal senus reikalavimus, o gyvenimas labai sparčiai keičiasi – šiame technikos amžiuje visai kiti poreikiai. Tarkim, suplanuota tik po 1 rozetę, argi tai - protinga, kai reikia jungti multimedijas, o valgykloje – indaplovę, virykles, kitą įrangą. Lubos ir apšvietimas taip pat nebeatitinka šiandienos poreikių.

Pernai statybininkai sutiko dirbti be pataisyto techninio projekto, o šiemet darbai stringa. Aš įžvelgiu ir statybinių problemų: ta pati, kone prieš dešimtmetį konkursą laimėjusi, organizacija renovaciją turi ir pabaigti. O juk per tą laiką statybinių bendrovių padėtis taip pat kinta. Mūsų mokykloje per visą vasarą tedirbo tik 3 statybininkai, - argi tai yra normalu?

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder