Šią dieną renginių Palangoje apstu jau nuo ryto: miestiečiai ir svečiai pakviesti ne tik į Taikos vėliavos pakėlimo ceremoniją, bet ir į kūrybinės grupės „Mostas“ dovanotą renginį miesto viešojoje bibliotekoje. Kapinėse aplankytos bei pagerbtos miestui nusipelniusios, tačiau mus jau palikusios asmenybės, o įdienojus istorija bei etnografija besidomintys miestiečiai ir svečiai sukviesti į vilą „Anapilis“, į susitikimą su Kurorto muziejaus direktoriumi Jūračiu Liachovičiumi.
Kultūros dieną palangiškiams nuspręsta pristatyti ir atgimstančius grafų Tiškevičių rūmus, pakviesti kartu su vienu iš ilgamečių Botanikos parko darbuotojų ir vadovų Antanu Sebecku pasivaikščioti senais – naujais Birutės parko takais. Kurhauzo salėje laukiami visi, besidomintys muzika – 15 val. čia numatytas Palangos Trečiojo amžiaus universiteto senjorų koncertas.
Kultūrinius šios dienos renginius užbaigs susitikimas J. Šliūpo memorialinėje sodyboje.
Pasak vienos iš Kultūros dienos renginių organizatorių, Palangos kultūros centro renginių režisierės Aušros Latonienės, ši diena pasaulyje minima ne kaip Kultūros diena atskirai, o kaip materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimas karo ir taikos metu. Tad šiemet Kultūros dieną Palangoje nuspręsta akcentuoti tai, kas miesto gyventojams paliekama ateičiai. „Pasirinkome materialųjį paveldą – „Anapilį“ kaip būsimą Kurorto muziejų, Gintaro muziejų, kuris dabar yra tvarkomas. Taip pat dėmesys skiriamas šiuo metu renovuojamam Birutės parkui“, – sakė A. Latonienė.
Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas V. Rekašius pabrėžė, jog ši diena svarbi ir tuo, kad kultūros darbuotojai, kurie kasdienybėje yra mažai matomi, turi progą tiesiog pamąstyti apie savo profesiją bei savo indėlį į bendrą kultūrinį gyvenimą. „Manau, kad bet kokios profesijos atstovams galimybė pabūti kartu ir paminėti savo profesinę šventę visada suteikia motyvacijos ir toliau entuziastingai realizuoti savo sumanymus“, – teigė Savivaldybės atstovas.
V. Rekašius taip pat atkreipė dėmesį, jog Palanga yra kurortas, tad šiame mieste kultūrą puoselėti yra ypač svarbu. „Kiekvienas miestas turi savo strategiją. Nemanau, kad didesniems pramoniniams miestams kultūros sritis yra tokia pat svarbi, kaip kurortiniams miestams. Galime pasidžiaugti, kad paskutinių metų tendencijos Palangoje yra tokios, kad dideliu dėmesio trūkumu kultūrai negalime skųstis“, – sakė V. Rekašius.
Rašyti komentarą