„Sulaukiame daug komentarų, kad čia pabuvę žmonės nusikelia į praeitį“, – situaciją apibūdino Kretingos motobolo klubo žaidėjas-treneris Renatas Žiubrys.
Organizuotų čempionatą, bet...
Artėjant 2020 metams žlunga viltis, kad Europos čempionatas bus organizuojamas Kretingoje. „Mums jau daugybę kartų siūlė organizuoti Europos čempionatą Kretingoje, tik reikia pasakyti taip.
Tačiau mūsų bazė neatitinka keliamų reikalavimų, todėl tenka atmesti pasiūlymą“, – nuogąstavo Kretingos motobolo klubo komandos treneris Eduardas Steckis.
Europos čempionate dalyvauja 7 šalių motobolo rinktinės, tarp jų – ir mūsų klubo žaidėjai. „Tai didžiausias motobolo čempionatas“, – atkreipė dėmesį R. Žiubrys. Tačiau organizuoti jo Lietuvoje kol kas nėra galimybės.
„Kitais metais Kretingos motobolui bus 50 metų, ta proga būtų buvę labai smagu Europos čempionatą organizuoti pas mus“, – įvardijo E. Steckis.
Šiuo metu motobolo bazė priklauso Savivaldybei, tačiau ja naudotis patikėta klubui. „Tvarkome kiek patys pajėgiame iš savo lėšų“, – kalbėjo R. Žiubrys.
Jį papildė ir E. Steckis: „Gaudykles esame tiek kartų virinę, kad kai kuriose vietose nebeįmanoma to daryti. Tribūnos atrodo baisiai – nubyrėjusios, lentos išlūžinėjusios.“
Bazės viduje situacija nėra geresnė – dušai, persirengimo kabinos, motociklų remonto patalpos – remontuotos prieš daugybę metų. Rezultatų lenta taip pat gali sugrąžinti kelis dešimtmečius atgal. „Rezultatą rankomis keičia vaikai. Palaistyti aikštelę išvažiuoja automobilis, to Europoje jau seniai nėra. Ten automatiškai išlenda purkštukai ir ją palaisto“, – patirtimi pasidalijo R. Žiubrys.
Motobolo bazei reikėtų ir naujų tribūnų, ir apšvietimo, gaudyklių, tvoros. E. Steckis mano, kad reikėtų statyti naują bazę: „Tvarkymas po truputį čia jau nebepadės. Norėtųsi, kad specialistas apžiūrėtų, suskaičiuotų, kiek tai gali kainuoti, ir iš esmės viską keisti.“
Rusijoje žaidę kretingiškiai nustebo, kokioje bazėje jie treniruojasi. „Viename Rusijos miestų buvo atnaujinta motobolo bazė. Jeigu gali jie, kodėl negalim ir mes?“ – klausė E. Steckis.
Motobolo varžybos kiekvieną kartą Kretingoje pritraukia apie 1 tūkst. gerbėjų. Kretingos motobolo klube treniruojasi 12 žaidėjų, o jaunimo komandoje – 10.
„Vis dėlto ugdom jaunus žmones: 20 jaunuolių jau nesitrainioja gatvėmis, o mokosi ir tvarkyti techniką, ir atsakomybės, ir sportuoja. Be to, garsiname Kretingą ir Lietuvoje, ir Europoje“, – akcentavo E. Steckis.
Finansavimo nėra
Kretingos rajono mero pavaduotojo Dangiro Samaliaus teigimu, motobolo bazės atnaujinimas, numatytas rinkimų programoje, nėra užmirštas: „Esame nusimatę gerinti situaciją.“
Kretingos rajono savivaldybė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai teikė paraišką, kad galėtų gauti lėšų sportui remti, tai yra motobolo bazei atnaujinti. „Konkurse dalyvaujančių buvo labai daug – 157, mūsų paraiška liko 53, tačiau lėšos buvo skiriamos tik 10 pirmųjų, – įvardijo D. Samalius. – Su rajono meru taip pat vykome į ministeriją, kur Vyriausybės kancleriui Algirdui Stončaičiui pristatėme motobolą.“
Kol kas dar nėra žinoma, ar bus gautos lėšos ir iš kur motobolo bazei atnaujinti. „Šios problemos neužmiršome, tik šiuo metu Vyriausybė keičiasi, todėl, manau, kad rudenį viskas vėl turėtų pajudėti“, – tikino D. Samalius.
Situaciją apsunkina ir sporto komplekso statyba. „Lėšų, iš ko galėtumėme atnaujinti motobolo bazę, kol kas nėra.
Šiuo metu vykdome sporto komplekso statybą, ketiname atnaujinti stadioną, taip pat mūsų planuose – ir rajono sporto aikštynai“, – kalbėjo mero pavaduotojas, kuriam pritarė ir tarybos narys Nacionalinio motocentro idėją iškėlęs Dovydas Bajoras. „Savivaldybė kol kas yra susikoncentravusi į sporto kompleksą“, – sakė ir jis.
Trūksta bendruomenės iniciatyvos?
Kaip turėtų atrodyti Kretingos motobolo bazė, vieningos nuomonės nėra. „Galutinės nuomonės, kaip reikėtų tvarkyti motobolo bazę, nėra. Taip pat nesame skaičiavę, kiek tai kainuotų“, – teigė D. Samalius.
Prieš keletą mėnesių viešumoje buvo pristatyta D. Bajoro vizija apie Nacionalinį motosporto šakų centrą. „Jis apimtų daugiau negu motobolą. Turime Kretingos rajono gyventoją, Dakaro ralio dalyvį, yra sportininkų, dalyvaujančių motokroso varžybose – iš esmės reikia žiūrėti į visas motosporto šakas.
Kurti tokią sporto bazę, kuri būtų įdomi nacionaliniu lygiu. Tokiu būdu galima tikėtis gauti finansavimą iš ministerijų, bendradarbiavimo su verslu“, – savo idėją priminė tarybos narys.
Ši vizija nėra galutinė, kol kas nevyksta ir viešos diskusijos dėl motobolo bazės atnaujinimo.
„Reikėtų iki galo kalbėtis su motobolo bendruomene, ko jie tikisi, ko jiems reikėtų, kol kas jie praėjusiais metais tik pateikė prašymą dėl tribūnų atnaujinimo, einamojo remonto, – sakė D. Bajoras, pridūręs, kad apie vizijas reikėtų diskutuoti kartu. – Ar jie sutinka, kad prie jų motobolo būtų jungiamas platesnis veiklų ratas. Jeigu nesutinka, tada mes esame siauruose rėmuose ir mums reikėtų keisti visą strategiją.“
Anot D. Bajoro, trūksta iniciatyvos ir iš motobolo bendruomenės: „Jų noras negali būti pašnekesių lygio, tai turi būti labai aišku – kiek reikalinga techninių, motobolo klubo veiklos patalpų, kokie reikalavimai yra keliami aikštei, ko šiandieniniam motobolui, kaip sportui, reikia.
Šiuos namų darbus turi padaryti pati motobolo bendruomenė.“
Rašyti komentarą