Kretingoje neduoda ramybės tualetai

Kretingoje neduoda ramybės tualetai

Kretingos rajono valdžia ir toliau demonstruoja sumanumą. Į vienintelį Kretingos mieste veikiantį viešąjį tualetą įkrausčiusi Turizmo informacijos centrą, ji svarsto galimybę, kad jau daugiau nei dešimtmetį neveikiančioje tupykloje kuo puikiausiai galėtų įsikurti benamiai.

Susirūpino benamiais

Kretingos rajono savivaldybės vadovai surengė ekskursiją į šalia miesto stadiono ir senojo parko Savanorių gatvėje esantį viešąjį tualetą. Tai jie darė ne prispausti „reikalo“, nes šis tualetas jau mažiausiai dešimtmetį neveikia.

Rajono mero pavaduotojas Vytautas Ročys ir Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius nusprendė savo akimis įsitikinti, ar šį pastatą galima pritaikyti kitai paskirčiai - įrengti jame benamių nakvynės namus.

„Kol kas jokio konkretaus sprendimo priimta nėra. Yra tik pamąstymas, kad šiame pastate būtų galima įrengti vieną ar dvi patalpas, kuriose galėtų naktį praleisti benamiai. Taip pat nusiprausti ar išsiskalbti drabužius. Didelių patogumų čia nebūtų. Šis pastatas jau ne vieną dešimtmetį yra nenaudojamas ir apleistas“, - „Respublikai“ sakė V. Ročys.

Vicemero teigimu, apžiūrėta ne tik ši, bet ir dar kelios vietos, kuriose galėtų būti įrengti minėti benamių nakvynės namai.

„Yra kelios sąlygos. Priimdami konkretų sprendimą, mes pirmiausia žiūrėsime, kuriam sumanymui prireiks mažiausiai biudžeto lėšų. Aktualu ir vieta. Ji negali būti labai nutolusi, kad benamiui nereikėtų iki nakvynės vietos eiti kokius penkis ar šešis kilometrus“, - tvirtino V. Ročys.

Kaip alternatyvą šiai vietai vicemeras paminėjo buvusio mokyklos bendrabučio pastato J. Pabrėžos gatvėje dalį. Šiuo metu pastarajame veikia Kretingos rajono pedagogų švietimo centras.

Preliminariais skaičiavimais, neveikiančio viešojo tualeto pritaikymas benamių nakvynei gali kainuoti apie 100 tūkst. litų. O Kretingos rajono biudžetui ši suma yra nemaža.

Kiek Kretingoje yra benamių ir ar jiems tikrai reikalinga ši paslauga, nežinoma.

„Į rajono savivaldybę skųstis jie nevaikšto. Tačiau mums skambina žmonės, kurie nėra patenkinti savo namų laiptinėse radę miegančius benamius. Kad tokių asmenų mūsų mieste yra, patvirtina ir juos globojančios vienuolės teresietės bei rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius. Tačiau tikslios statistikos nėra“, - sakė V. Ročys.

Gyventojai - prieš

Tačiau šį sumanymą niekais gali paversti ne tik lėšų trūkumas, bet ir patys kretingiškiai.

Jų teigimu, mintis įkurti asocialų gyvenimo būdą pasirinkusius asmenis visai šalia gausiai žmonių lankomo miesto parko bei stadiono, kuriame netrūksta sportuojančių vaikų, yra labai nevykusi.

Tuo labiau kad per šią vietą kasdien eina šimtai Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos moksleivių, kurių tėvai kažin ar norėtų, kad vaikai matytų tokį vaizdą.

„Respublikos“ kalbinti žmonės piktinosi, kad esant geram orui parko suoleliai ir taip nusėsti benamių ar viešai vartojančių alkoholį girtuoklių.

„Bet kokiu atveju mes tikrai diskutuosime su vietos bendruomene ir atsižvelgsime į jos nuomonę“, - žadėjo Kretingos rajono vicemeras V. Ročys.

Vilioja ir turistus

Pritaikyti viešuosius tualetus visai kitai paskirčiai - Kretingos rajono valdžiai ne naujiena.

Jau daugiau nei metus užsukus į vienintelį veikiantį miesto viešąjį tualetą, galima ne tik atlikti gamtinius reikalus, bet ir paklausti kelio ar sužinoti, ką verta šiame rajone aplankyti, - jame įsikūręs ir Turizmo informacijos centras.

Labai patogioje vietoje, pačiame Kretingos centre esančioje Rotušės aikštėje, stovintis viešasis tualetas duris atvėrė prieš beveik šešerius metus. Rajono biudžetui jo statyba kainavo 496 tūkst. litų. Kadangi tuo metu apie gresiantį sunkmetį niekas nesapnavo net baisiausiame sapne, ši suma neatrodė labai jau įspūdinga.

Tačiau ekonominė krizė privertė Kretingos rajono valdžią į šį viešąjį tualetą pažvelgti ne tik pro gamtinių reikalų prizmę - imta galvoti, kaip jį būtų galima kuo racionaliau išnaudoti.

Tualeto pastato ir jo patalpų pritaikymas minėto centro veiklai kainavo apie 50 tūkst. litų.

Šios idėjos autorių nesustabdė net tualetą suprojektavusio architekto Edmundo Giedrimo pasipriešinimas. Jo teigimu, norint šiose patalpose įkurti tokį centrą, pastatą reikėjo nugriauti, nes jo negalima perdaryti.

„Kai šlapimas trenkia į galvą ir nebėra proto, pradedamos daryti durnystės. Kam gadinti gerą daiktą. Vienas geriausių viešųjų tualetų šalyje, europinio lygio, pritaikytas negalią turintiems žmonėms - reikia būtinai sunaikinti. Tai didžiausia nesąmonė“, - kalbėdamas su „Respublika“ tiesiai žėrė E.Giedrimas. Tačiau, priešingai, nei buvo žadėjęs anksčiau, jis atsisakė minties savo autorines teises ginti teisme.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder