Kretingiškiai pasigedo tekstilės konteinerių

Kretingiškiai pasigedo tekstilės konteinerių

Praėjusią savaitę Kretingoje buvo išgabenti tekstilės konteineriai iš Kęstučio, Savanorių ir kitų miesto gatvių. Neturėdami, kur išmesti tekstilės atliekų, kretingiškiai krauna maišus šalia bendrojo naudojimo konteinerių: vaizdas nekoks – vargetos tuos rūbus vakarais lyg žarnokus tampo tiesiog ant šaligatvių.

Gyventojai norėtų žinoti – gal tekstilės išvis neberūšiuoti ir mesti į bendrus konteinerius.

Įmonė sustabdė veiklą

Kretingiškė Rūta K. (pavardė redakcijai žinoma) pasakojo, kad, tvarkydama namus, nusprendusi atsinaujinti patalynę: sudėjo į maišus seną antklodę, nebenešiojamų šiltų rūbų. Maišus nunešė į tekstilės konteinerį, buvusį netoli jos namų Vytauto gatvėje, greta įmonės „Kretingos komunalininkas“.

„Tekstilės konteineris buvo perpildytas, tad aš padėjau maišus šalia jo. Tuo momentu komunalininkai kaip tik kratė plastiko atliekas.

Vienas jų išvadino mane beprote, nes, pagal jį, nemetu tų drapanų į bendrą konteinerį. Tad gal jau išvis nebereikia rūšiuoti atliekų, jei patys įmonės darbuotojai elgiasi iššaukiančiai. Lyg būtum kažką blogo padaręs“, – samprotavo moteris.

Apgailestaudamas dėl įmonės darbuotojo netakto, bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadovas Rimantas Žiaušys paaiškino, kad ir jiems buvo netikėta – tekstilės atliekomis besirūpinanti klaipėdiečių įmonė „Dėvėdra“ staiga sustabdė veiklą.

„Sužinojome, kad ligi tol tekstilės konteinerius Kretingoje aptarnavusi įmonė, laiku neįspėjusi, dėl sunkios finansinės būklės veiklos nebevykdo.

Gavome oficialų jos raštą. Turėjo apie tai įspėti prieš mėnesį – skambinome, bet niekas nebeatsiliepia. Sutartis su įmone buvo sudaryta ligi šių metų pabaigos, įpareigojimų nevykdant, esame priversti skelbti naują konkursą“, – kalbėjo bendrovės vadovas.

Moka pagal kiekį

Ligi šiol iš viso Kretingos rajone buvo įrengta 14 tekstilės atliekų konteinerių – 9 jų priklausė bendrovei „Dėvėdra“, 5 yra bendrovės „Kretingos komunalininkas“.

Ligi šiol Kretingos rajono savivaldybė įmonei „Dėvėdra“ mokėdavo pagal išvežamų atliekų kiekį: už 1 toną – 29 Eur.

„Dėl tinko plėtros – kur ir koks yra tekstilės konteinerių poreikis, šią savaitę spręsime kartu su Savivaldybės specialistais bei seniūnais“, – sakė R. Žiaušys, patikinęs, kad šiandien rasti įmonę, kuri užsiima tekstilės išvežimu, rūšiavimu ir perdirbimu, nėra taip paprasta.

„Anksčiau tokias paslaugas teikdavo įmonė „Milestina“ – ši taip pat nebevykdo veiklos. Tarėmės su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovais, jie rekomendavo Vilniuje veikiančią viešąją įmonę „Tekstilės tvarkymas“, su ja ir ketiname tartis“, – kalbėjo vadovas.

Ragina neskubėti išmesti

Iki kol išsispręs situacija – tikimasi, kad įmonė „Tekstilės tvarkymas“ įvykdys konkurso sąlygas, R. Žiaušys paragino kretingiškius geresnės kokybės ir antriniam naudojimui tinkamas tekstilės atliekas pasaugoti namuose, o prastos kokybės tiesiog išmesti į bendrąjį atliekų konteinerį.

Paklaustas, kur tekstilės rūšiavimu užsiimančios įmonės panaudoja antrines žaliavas, R. Žiaušys sakė, kad geruosius atrinktus rūbus jos išgabena į neturtingas Afrikos, Azijos šalis, kitą dalį panaudoja šluostėms, o nebetinkamas sudegina kaip ir mišrias atliekas.

Jo manymu, tokių įmonių veikla nebėra populiari dėl to, kad rinka perpildyta dėvėtų rūbų, o gabenimo į trečiąsias šalis kaštai – dideli. Esant karantinui, transportavimas išvis apribotas.

Įrengus Kretingos mieste naujų požeminių konteinerių aikšteles, tekstilės konteinerių jose nebus dėl transportavimo nepatogumo. Dar pavasarį KRATC numatytas požeminių konteinerių Kretingoje eksploatavimas, tikino R. Žiaušys, nusikels į vidurvasarį.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder