Klaipėdos regiono plėtros tarybos posėdyje KRATC savivaldybių atstovams pristatė komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtros projektą, kuris, be kita ko, numato toliau populiarinti namudinį kompostavimą.
Anot KRATC analitiko Arvydo Piepaliaus, pernai Klaipėdoje bei Neringoje vykdyto pilotinio projekto metu gyventojams išdalyta 270 biokonteinerių. 94 proc. juos gavusiųjų gyventojų šiemet surengtos apklausos, skirtos akcijos efektyvumui vertinti, metu nurodė, kad jų ūkyje akivaizdžiai sumažėjo komunalinių atliekų.
KRATC gavo Europos Sąjungos fondų paramą ir kitam šio projekto etapui: 2012-aisiais ne tik Klaipėdos bei Neringos, bet ir Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų gyventojams bus išdalyta dar 10 tūkst. 500-800 litrų talpos konteinerių. Konteinerių operatoriais taps vietos institucijos, atsakingos už šiukšlių tvarkymo rinkliavos rinkimą.
Valstybinis strateginis atliekų tvarkymo planas, numatantis užduotis dėl biologiškai skaidžių atliekų, nustato didžiausią leistiną šalinti jų kiekį per metus bei jo dinamiką: 2013-aisiais Klaipėdoje leidžiama šalinti daugiausia 27 500 tonų atliekų, o 2020-aisiais - 19 300 tonų.
Kompostavimo dėka ne tik sumažėja į sąvartynus patenkančių biologiškai skaidžių atliekų - konteinerio šeimininkas pasigamina ūkyje pravarčių natūralių trąšų.
Rašyti komentarą