Komentaras internete apkartino gyvenimą

Komentaras internete apkartino gyvenimą

„Pažiūrėkit, kas Kretingoje darosi. A. Trakys be 100 litų nepraleis nė vienos mašinos apžiūros“,- internete komentarų skiltyje tėškė buvęs kelių policininkas kretingiškis 55 metų Alvydas Milieška. Kai jis už šiuos žodžius atsidūrė teisme, turėjo pripažinti – jo mesti kaltinimai šakėmis ant vandens rašyti, tačiau dėl jų techninės apžiūros stoties kontrolierius Augustinas Trakys iki šiol turi jaustis tarsi gyventų po didinamuoju stiklu.

„Turiu visiems aiškintis tarsi būčiau koks nusikaltėlis“,- sakė bendrovės „Transkona“ techninių apžiūrų stoties kontrolierius 53 metų A.Trakys, kurį pažįstami apipylė klausimais apie jo darbo skaidrumą, kai internete pamatė jį kompromituojantį komentarą. Šis 2012 metų rugsėjo 12 dieną 9.14 val. buvo brūkštelėtas po straipsniu apie tai, kad Šilutės kontrolieriai įtariami paėmę kyšius už techninę apžiūrą.

Į komentarą apie A.Trakį sureagavo ir jo vadovybė – „Transkonos“ generalinio direktoriaus Pauliaus Pleskovo nurodymu vyras buvo perkeltas dirbti iš Kretingos į Klaipėdą, jam paskirta didesnė asmeninė kontrolė.

Dėl to A.Trakys patyrė ne tik finansinių nuostolių, mat jam dabar tenka iš namų Kluonalių kaime važiuoti ilgesnį atstumą iki darbovietės. Išgyventas stresas, pasakojo A. Trakys, paveikė ir jo sveikatą – dabar vyras gydosi kraujotakos sutrikimus, kurių anksčiau neturėjo.

„Negalėjau suprasti, kas ir kodėl mane apšmeižė. Labai sutrikau ir susijaudinau – juk negalėjau žinoti, kas manęs laukia“,- apie motyvus, paskatinusius dėl komentaro internete kreiptis į policiją, kalbėjo A. Trakys.

Jis pareiškė civilinį ieškinį – 2 tūkst. 577 Lt turtinei bei 10 tūkst. Lt neturtinei žalai atlyginti.

Manė, kad jam keršijama

A. Milieška prisipažino parašęs komentarą internete ir teisme viešai atsiprašė A.Trakio už tokį jo, kaip viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens, įžeidimą. „Buvau išgėręs ir pats gerai nebežinojau, ką ten beparašiau“, - tvirtino A. Milieška.

Jis teigė tąkart buvęs supykęs ant A.Trakio, nes šis esą nebuvo jam palankus. A. Milieška, kuris vertėsi automobilių prekyba, pasakojo pastebėdavęs, kad jo klientams atvykus atlikti techninės apžiūros, ši nevykdavo sklandžiai, A. Trakys pasitraukdavo į šalį ir šį darbą pavesdavo kam nors iš kolegų. A.Milieškos samprotavimu, taip A.Trakys tarsi jam keršydavęs, kad šis esą neatsiskaitė už sėkmingą jo žento automobilio techninę apžiūrą.

Tačiau paprašytas pagrįsti faktais šį pasakojimą, A.Milieška turėjo prisipažinti pats A.Trakiui niekuomet kyšio nedavęs ir negalįs įvardinti nė vieno konkretaus atvejo ar žmogaus, kuris galėtų paliudyti, jog A.Trakys kada nors ėmęs kyšį. A.Milieška negalėjo paaiškinti, ir kodėl jis, juolab – kaip buvęs policijos pareigūnas, nesikreipė į teisėsaugos institucijas, jei jau žinojo apie tai, kad A.Trakys esąs korumpuotas.

Argumentas – kalbos turguje

Į visus klausimus, bandant išsiaiškinti, kuo grindžia savo kaltinimus kyšininkavimu, A. Milieška teturėjo vienintelį atsakymą: „Taip žmonės kalba turguje“. Tai buvo įvertinta prokurorės ir A.Trakio advokato pastaba, kad žmonės įvairiai kalba ir apie teisėjus, prokurorus ar policininkus, tačiau žmonių samprotavimai apskritai skiriasi nuo tiesaus kaltinimo kyšininkavimu įvardinant konkretų asmenį.

A.Milieškos pasakojimą išgirdęs A.Trakys negalėjo nuslėpti nuostabos – jis teigė su A.Milieška asmeninių reikalų neturėjęs, o fakto, kad būtų atlikęs jo žento automobilio techninę apžiūrą – neužfiksavo ir nepamena. Be to, A. Milieška tvirtino, kad iki jį šmeižiančio komentaro internete per dešimt darbo metų jo vadovybė nėra net užsiminusi apie tai, kad esama kokių nors abejonių jo darbo skaidrumu.

Prokurorė teismui pasiūlė A. Miliešką už viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimą nubausti 13 tūkst. Lt dydžio bauda. Teismas savo verdiktą skelbs kitą savaitę.

Bylinėjasi ne visi

Per 2012 metus į Kretingos rajono policijos komisariatą kreipėsi aštuoni asmenys, prašydami išsiaiškinti, kas apie juos internete paskleidė šmeižiančio ar įžeidžiančio pobūdžio informaciją. Penki atvejai iš jų – jau atskleisti.

Kadangi šmeižimas ir įžeidimas priskiriami privataus kaltinimo bylų kategorijai, policija tik nustato asmenį, kuris internete paskleidė neigiamą informaciją, o ar turint šiuos duomenis kreiptis į teismą ar ne – sprendžia pats nukentėjusysis.

Policijos pareigūnai pastebi, kad neretai nukentėjusieji siekia tik patenkinti smalsumą ir sužinoti, kas apie juos skleidžia neigiamą informaciją, ir ne kiekvienas ryžtasi bylinėtis su tokių komentarų autoriais. Policijos patirtis tokiuose tyrimuose rodo, kad dažniausiai nukentėjusįjį internete purvais drabsto jį gerai pažįstantys ir jo aplinkoje esantys žmonės. Be to, anot policijos pareigūnų, tokiose situacijose tampa akivaizdu, kad tą patį žodį žmonės vertina skirtingai – kartais ir neutralus pasakymas yra priimamas labai jautriai, tarsi didelis įžeidimas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder