Pasak Klaipėdos jaunimo reikalų koordinatoriaus Modesto Vitkaus, tokio žemėlapio idėja kilo dar prieš kelerius metus. Atlikta sociologinė jaunimo apklausa parodė, kad 14-29 metų asmenims trūksta informacijos apie įvairias laisvalaikio praleidimo vietas.
Šiame žemėlapyje sužymėtos visos jaunimo laisvalaikio praleidimo vietos: jaunimo ir su jaunimu dirbančios jaunimo nevyriausybinės organizacijos, vidurinės mokyklos ir gimnazijos, meno mokyklos, sporto įstaigos, kolegijos, universitetai, jaunimo užimtumo centrai, kultūros įstaigos, bibliotekos, netgi jaunimo subkultūrų susibūrimo vietos. Žemėlapyje taip pat pažymėtos vietos, kuriose lankytis ne visai saugu - neigiamos reputacijos neformalių grupių susirinkimo erdvės. Iš viso žemėlapyje pažymėta per 200 vietų ir įstaigų, surašyta apie 160 adresų.
Šie žemėlapiai bus išdalinti visoms juose pažymėtoms įstaigoms, taip pat bus viešai prieinami kompiuteriniu formatu. Žemėlapį parsisiųsti bus galima iš Klaipėdos savivaldybės, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro, įvairių nevyriausybinių organizacijų internetinių puslapių.
Pasak M. Vitkaus, tikimasi, jog tokie žemėlapiai padės jaunimui lengviau atrasti turiningo laisvalaikio formas, įsitraukti į savanorišką veiklą. Tokių užimtumo žemėlapių išleidimas atsiėjo 9 tūkstančius litų.
Rašyti komentarą