Šeštadienį jie demonstravo įvairias kolekcijas – nuo antikvarinių daiktų iki pašto ženklų, monetų, medalių, keramikos dirbinių ir kitų eksponatų. Kolekcionieriai džiaugiasi turėdami galimybę parodyti dalį savo kolekcijų, galintys apsikeisti kolekcionavimo žiniomis bei patirtimi.
Žinomas Lietuvos numizmatas Antanas Kalanta sako, kad tokie susibūrimai labai vertingi tiek patiems kolekcininkas, tiek svečiams.
"Pirmiesiems – tai puiki galimybė susitikti, pabendrauti, apsikeisti žiniomis ir, be abejo, pasipildyti savo kolekcijas, apsikeisti eksponatais, antriesiems – tai galimybė susipažinti su kolekcininkais ir jų veikla, apžiūrėti vertingas eksponatus“, - sako jis.
Pats kolekcininkas didžiausią aistrą kolekcionavimui jaučia viskam, kas susiję su Lietuvos krepšiniu bei Olimpinėmis žaidynėmis. Kadangi jis pats žaidė ir labai mėgsta krepšinį, visą simboliką pradėjo rinkti dar nuo 1963 - ųjų.
"Kolekcionuoju viską, kas susiję su Lietuvos krepšiniu bei Olimpinėmis žaidynėmis. Nuo monetų ar medalių, iki įvairiausių knygų. Man tai be galo svarbu, dabar turiu net 22 tūkstančius eksponatų", - džiaugėsi Antanas Kalanta.
Nemažą gyvenimo dalį praleidęs Amerikoje, tačiau grįžęs į Lietuvą kolekcininkas gali pasigirti ne tik Lietuvos krepšinio ir Olimpinių žaidynių, bet ir jau 55 metus renkamomis didžiulėmis pašto ženklų bei įvairiausių monetų kolekcijomis.
Anot pašnekovo, jo didžiausia svajonė - įkurti krepšinio namus, kuriuose ir būtų eksponuojama ilgą gyvenimo tarpsnį rinkta kolekcija, liudijanti Lietuvos krepšinio istoriją, raidą bei pergales.
Kolekcininkas Silvestras Žulpa sakosi pašto ženklus pradėjęs rinkti dar nuo 1939 - ųjų, o dabar jų turintis net 70 tūkstančių.
"Kolekcionuoti pradėjau dar eidamas į mokyklą. Pirmuosius man padovanojo žymus geografas Peliksas Šinkūnas, galbūt tai ir buvo stimulas rinkti juos toliau", - sako jis.
Anot jo, pašto ženklai yra gaunami susirašinėjimo, keitimosi būdu.
"Kadangi pašto ženklas yra šalies vizitinė kortelė, anksčiau juos rinkau pasauliniu mastu, tačiau pamačiau, kad visų jų surinkti neįmanoma, todėl dabar apsistojau ties Lietuvos ir Klaipėdos kraštu", - dalinosi patirtimi pašnekovas.
Tik nedidelę savo dalį eksponatų į susitikimą atsivežęs kolekcininkas Vladimiras pirmenybę teikia karinei simbolikai.
"Kolekcionuoju lietuviškus bei rusiškus medalius, orderius, apdovanojimus. Tai užsiėmimas, reikalaujantis daug laiko ir investicijų. Tenka susidurti ir su įvairiomis apgavystėmis, pavyzdžiui dėl kopijų", - sako jau 15 metų kolekcionavimui atsidavęs pašnekovas.
Pasak Klaipėdos „Akropolio“ valdytojo Ovidijaus Zibalio, šiemet čia vykstančiais renginiais didžiulis dėmesys yra skiriamas Lietuvos istorijai. Per pirmąjį pusmetį surengę ne vieną renginį susijusį su Lietuvos istorija, valdytojas džiaugiasi galėdamas pratęsti tradiciją šiuo kolekcininkų susibūrimu.
Rašyti komentarą