Klaipėdietės priešas - kvapas iš kaimyno buto

Klaipėdietės priešas - kvapas iš kaimyno buto

Klaipėdoje gyvenanti 77 metų neįgali pensininkė jau nuo sausio mėnesio kiekvieną vakarą kovoja su, pasak moters, iš kaimyno buto sklindančiais nemaloniais kvapais. Žmonės kreipėsi į visas įmanomas valdžios institucijas, tačiau niekas padėti jiems negalėjo.

Nepanorėjęs vardo atskleisti moters sūnus "Vakarų ekspresui" teigė, kad kvapas jam primena degančią plastmasę. Ir jis, ir jo motina įtaria, jog smarvę skleidžiančiame bute Taikos prospekto 12-ajame name užsiimama nelegalia veikla.

"Kvapas siaubingas. Po maždaug 5 minučių pradeda kutenti gerklę, pasidaro sunku kvėpuoti, ima kosulys. Ir taip kiekvieną dieną apie 20 valandą. Savaitgaliais kvapas jaučiamas nuo ryto iki vakaro", - pasakojo klaipėdietis. Šią nemalonią smarvę esą jaučia ir kiti kaimynai, tačiau apie tai jie šneka nedrąsiai, be to, jie retai būna namie.

Keblioje situacijoje atsidūrę gyventojai visų pirma bandė kreiptis į Klaipėdos universiteto medžiagų ir konstrukcijų tyrimo centrą. Už savo pinigus užsisakęs tyrimą klaipėdietis pasakoja iš karto susidūręs su problemomis - esą tyrimo centras neturėjęs savo transporto, todėl jam darbuotojus reikėjo atsivežti pačiam. Maža to, nesuveikė jų atsivežta tyrimams reikalinga įranga.

"Kol suvažinėjome pirmyn ir atgal, kvapas jau buvo dingęs. Jie vis tiek paėmė oro mėginius, tačiau po kelių dienų gauti rezultatai nieko neatskleidė", - skundėsi jis.

Pastangos nuėjo veltui ir tuomet, kai buvo kreiptasi į Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą (VSC). Anot vyriškio, jis iš VSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Astos Šlepetienės gavo atsakymą, kad neužtenka informacijos - esą būtina nurodyti ne tik iš kur sklinda smarvė, bet ir kokia medžiaga ją skleidžia.

Pati A. Šlepetienė tvirtina, kad į tokią situaciją papuolęs žmogus turėtų kreiptis ne į Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą, bet į miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyrių. Sveikatos centras esą gali padėti tik tuomet, jeigu nemalonūs kvapai sklinda iš komercinių pastatų.

Tačiau Sveikatos apsaugos skyriaus atstovai tvirtino, jog tai vis dėlto esanti VSC kompetencija, reglamentuota įstatymu - Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 1 skyriaus 15 straipsnio 9 punktas teigia, kad VVSPT pavaldžios sveikatos priežiūros įstaigos, kaip Klaipėdos VSC, "vykdo kvapų kontrolę gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose".

Jokių rezultatų nedavė ir bandymai kreiptis į policiją. Klaipėdietis pasakojo, kad iškviesti pareigūnai neprisistatydavo arba prisistatydavo per vėlai, jiems nekildavo jokių įtarimų ir pretenzijų. Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių grupės vyriausiasis specialistas Albinas Strumyla teigė, kad tokiose situacijose policija nelabai kuo gali padėti.

"Policija reaguoja į kiekvieną pranešimą, tik nežinia, ar ji visuomet gali padėti", - sakė jis. Net jeigu įtariama, kad smarvė sklinda dėl tariamai nelegalios veiklos, policijai to neužtenka. Esą tai nesudaro pagrindo imtis griežtų veiksmų.

Klaipėdietis kartu su savo motina pasiryžęs greitu laiku pagalbos kreiptis į merą, nes jau nebežino, ko daugiau griebtis. "Atvirai pasakysiu, nebežinau, ką daryti. Mano advokatė taip pat sakė, kad išeities čia nėra", - kalbėjo jis.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder