Kelyje į Kuršmarių pakrantę – naujos kliūtys

Kelyje į Kuršmarių pakrantę – naujos kliūtys

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (toliau – KRAAD) iš viso atsisakė nagrinėti pakartotinai jam pateiktą derinti Lietuvos ir Danijos UAB „Minijos nafta“ naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo (toliau – PAV) programą, paaiškėjus, kad ji prieštarauja žemės gelmių įstatymo nuostatoms – planuojami išgauti angliavandenilių ištekliai nėra detaliai ištirti ir patvirtinti.

KRAAD tokį sprendimą priėmė ketvirtadienį, rugpjūčio 23 d., vadovaudamasis Lietuvos geologijos tarnybos (toliau – LGT) išaiškinimu, kad prieš pradedant planuojamos ūkinės veiklos PAV procedūrą žemės gelmių ištekliai turi būti gerai ištirti ir aprobuoti, kaip to reikalauja galiojantys teisės aktai. Tuo tarpu tokių duomenų apie Kintų kaupavietę LGT teigia neturinti.

Ir iš viso, anot LGT, nėra žinoma, ar ten yra angliavandenilių telkinys, o jeigu ir yra, tai neaišku, koks jų kiekis telkinyje, kokia jų kokybė, ar technologiškai ir ekonomiškai bus naudinga juos išgauti.

Todėl KRAAD priėjo prie išvados, kad naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) PAV programa parengta planuojamai ūkinei veiklai, kuri neatitinka žemės gelmių įstatymo nuostatų, todėl atsisakė ją nagrinėti.

Naftininkams palikta galimybė apskųsti šį KRAAD sprendimą administracinių ginčų komisijai arba administraciniam teismui.

Pirmą kartą „ne“ naftininkų PAV programai KRAAD pasakė 2010 – ųjų pavasarį, paisydamas Kintų seniūnijos bendruomenės ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos nuomonės, kad naftos verslovei prie Kuršių marių – ne vieta.

Tuomet naftininkai įsuko teismų karuselę. Ją šių metų pradžioje sustabdė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo kolegija, nusprendusi, kad savivaldybės tarybos sprendimo nepritarti PAV programai būta nepakankamai motyvuoto. Todėl teismas jį panaikino, tuo pačiu įpareigodamas Tarybą iš naujo svarstyti naftininkų užsakymu parengtą PAV programą. Taip pat buvo panaikintas ir KRAAD sprendimas.

Tačiau šių metų gegužę Taryba dar kartą pasakė „ne“ naftininkų PAV programai. Priimant šį sprendimą, be Kintų seniūnijos bendruomenės nuomonės, taip pat vadovautasi Šilutės rajono strateginiu plėtros planu 2005-2014 metams, kuriame pagrindiniu prioritetu patvirtinta turizmo sektoriaus plėtra panaudojant ir išsaugant kultūrinį-istorinį paveldą bei unikalius Pamario krašto gamtos išteklius, Šilutės rajono savivaldybės teritorijos bendruoju planu, kuriame nėra numatyta naftos gamyba ir net nėra pažymėta, kad toje teritorijoje yra naftos ištekliai, ir kitais argumentais. Jau nekalbant apie tai, kad „Minijos nafta“ juodojo aukso gavybos veiklą planuoja už jai suteikto Gargždų licencinio ploto ribų esančioje teritorijoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder