Gyventojai priešinasi mulkinimui

Gyventojai priešinasi mulkinimui

Geriausias būdas kovoti su daugiabučius namus administruojančių įmonių savivale - viešumas, nusprendė klaipėdietis Teodoras (pavardė žinoma) ir kreipėsi į "Vakarų ekspresą".

Šis garbaus amžiaus sulaukęs Kretingos gatvės 45-ojo namo gyventojas savo pašto dėžutėje rado namą administruojančios bendrovės "Paslaugos būstui" balsavimo biuletenį. "Tokius lapus namo administratorius išsiuntinėjo visiems gyventojams. Pateiktoje anketoje prašoma atsakyti, ar mes sutinkame, kad name būtų keičiami karšto, šalto ir cirkuliacinės linijos stovai. Pastudijavęs tą anketą aš ten radau daugybę nesąmonių", - pastebėjo Teodoras.

Įtaria savanaudiškumą

Jis iškart perspėjo, kad nėra iš tų visiškai nukvakusių pensininkų, kurie prieštarauja viskam iš eilės, kad tik nereikėtų nė lito ištraukti iš piniginės. "Aš sutinku, kad remontas yra būtinas, tačiau jį pradėti reikia laikantis įstatymų ir galiojančių taisyklių. O būtent pastarųjų ir pasigedau", - savo įžvalgomis dalijosi miestietis.

Vyriškis išsiaiškino, kad biuletenyje nurodytas teisės aktas, kuriuo remiantis ir ketinama pradėti keisti vandens stovus, seniai nebegaliojantis. Be to, biuletenyje nurodomas asmuo, kuris galėtų atstovauti namo gyventojams sprendžiant organizacinius reikalus, nebuvo išrinktas visuotiniame namo gyventojų susirinkime. "Aš tos kaimynės nepažįstu. Net neįsivaizduoju, kodėl "Paslaugos būstui" pasirinko būtent ją. Kadangi už tą paslaugą, kurią ketina atlikti namo administratorius, mes turėsime mokėti papildomai, nesunku įtarti ir tam tikrą interesą. Todėl bet kokius statybos darbus būtina atlikti turint visų gyventojų pritarimą, kurį įmanoma gauti tik visuotiniame susirinkime", - įrodinėjo Teodoras.

Pripažino klaidą

Namą administruojančios bendrovės "Paslaugos būstui" direktorė Regina Uznienė "Vakarų ekspresui" aiškino, kad nesant galimybės gyventojus sukviesti į visuotinį susirinkimą buvo pasirinktas kitas kelias. Kretingos 45-ojo namo gyventojų nuomonę nutarta sužinoti įvykdžius apklausą, o tam ir buvo išplatintas balsavimo biuletenis su specialia informacija ir klausimais.

R. Uznienė teisinosi, kad biuletenį rengusi darbuotoja galėjo apsirinkti ir įvelti vieną kitą klaidą. Per kelias valandas išsiaiškinusi, direktorė patvirtino, kad pavaldinė išties suklydo ir Teodoras yra teisus, mat minėtasis teisės aktas yra negaliojantis. "Tačiau mums jo net nereikėjo nurodyti, kadangi yra Statybų techninis reglamentas, kuriuo vadovaujantis mes ketiname keisti tuos stovus. Jie yra visiškai susidėvėję, kasmet įvyksta kelios avarijos, todėl keisti tapo būtina", - įrodinėjo R. Uznienė.

Ji išsyk papriekaištavo pilietiškam Teodorui, kad nevertėjo jam gaišti ir vaikščioti po redakcijas, o galėjo viską vietoje išsiaiškinti. "Jeigu jam ta kaimynė nepatinka, gali už ją nebalsuoti. Gali įrašyti savo pavardę. Tačiau tai yra aktyvi gyventoja, todėl kaimynai susirinkime išrinko būtent ją. Jos pavardę mes ir nurodėme biuletenyje", - patarimus žarstė R. Uznienė.

Ji išsyk perspėjo, kad susirinkime dalyvavo ne visi gyventojai, todėl Teodoras galėjo ir nežinoti jame priimtų sprendimų.

Pasijuto mulkinamas

Tačiau pats Teodoras, nuolat bendraujantis su kaimynais, tikrai žino, kad jokio gyventojų susirinkimo nevyko. "Iš pradžių suabejojau, gal išties pražiopsojau tą susirinkimą, todėl paklausiau to paties kelių kaimynų. Gi jie atsakė tą patį - joks gyventojų susirinkimas nebuvo kviečiamas. Tad kam mus reikia mulkinti?"- svarstė vyriškis.

Neoficialiais "Vakarų ekspreso" duomenimis, gyventoja, kurį "Paslaugos būstui" pasirinko kaip aktyvią kaimynę, to taip pat nežino.

Atstovė. Teodoras abejoja, ar jo kaimynė, kurią pasirinko "Paslaugos būstui", tinkamai atstovaus interesams. FOTOLIA nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder