Gelbėtojų varžyboms lietus nesutrukdė: laimėjo klaipėdiečiai
Susumavus visų rungčių rezultatus, pirmąją vietą šiemet iškovojo Klaipėdos komanda, antra buvo Nidos, o pernai metų čempionė Palangos komanda šiemet liko trečia.
Šiemet gelbėjimo varžybas organizavo BĮ "Klaipėdos paplūdimiai", kitais metais gelbėtojų varžybos vyks Nidoje, o pernai jos surengtos Palangoje ir tada laimėjo kurorto komanda.
Beje, Klaipėdos gelbėtojai džiaugiasi, kad šiemet dar neprireikė neseniai įsigyto gelbėtojo roboto pagalbos.
Vandens temperatūra vakar Baltijos jūroje buvo 16 laipsnių, oro - 17, tačiau 26 gelbėtojams šalta nebuvo, jie degė ryžtu ir noru nugalėti.
Visus dalyvius varžybų proga sveikino Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas ir Palangos miesto gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas. "Gero oro nesitikėkite, mes turime būti pasiruošę gelbėti žmones bet kokiu oru", - sakė jis.
Gelbėtojos - "kietos" merginos
Rungčių gelbėtojams netrūko: varžybos prasidėjo estafetės bėgimu: bėgo keturi nariai po 300 metrų. Šią rungtį laimėjo Palanga, antra liko Klaipėda, trečia - Nida. Vėliau vyko individualios bėgimo ir plaukimo varžybos, kai reikėjo bėgti 200 metrų, 400 metrų plaukti jūroje ir vėl bėgti 200 metrų. Vaikinų grupėje pirmąją vietą laimėjo palangiškis, antrąją ir trečiją - klaipėdiečiai, merginų grupėje - pirma palangiškė, antra nidiškė, trečia klaipėdietė.
90 metrų paplūdimio sprintą laimėjo vaikinai ir merginos iš įvairių komandų, estafetinį gelbėjimą su plūdėmis, paplūdimių vėliavėlių rungtį taip pat. Virvės traukimo varžybas laimėjo Nidos komanda, antra - Klaipėda, trečia - Palanga.
Paklaustas, kokios rungties labiausiai bijo, gelbėtojas Audrius iš Šventosios atsakė: "Mes nebijome nieko, net blogo oro. Sunkiausia, manau, bus komandinės, estafetės, rungtys. Mes esame nusiteikę nugalėti, apginti pernykštį titulą."
Palangos komandoje buvo dvi merginos. "Palangoje esame keturios "kietos" merginos gelbėtojos, kurios dirba postuose, ir turime dar dvi irgi "kietas" merginas, kurios dirba centrinėje gelbėjimo stotyje ir atsakingai koordinuoja visų gelbėtojų darbą", - sakė gelbėtoja Ieva Želvytė, kuri šį darbą dirba jau trejus metus.
Klausiama, kodėl panoro dirbti tokį darbą, Ieva atsakė: "Tai labai atsakinga, įdomi ir rizikinga profesija. Mes esame atsakingi už žmonių gyvybes ir negalime sau leisti suklysti. Tai tokia pat rizikinga specialybė, kaip policininkų, greitosios pagalbos medikų, ugniagesių, muitininkų. Visi mes dirbame su žmonėmis ir stengiamės, kad jie savo veiksmais patys savęs nesužalotų."
Istorikė dirba gelbėtoja
I. Želvytė mokosi Klaipėdos universitete. Šiuo metu yra pirmo kurso magistrantūros studentė, studijuoja Baltijos šalių karybos istoriją. Vytauto Didžiojo universitete ji įgijo istorikės specialybę. Ieva, galima sakyti, gerokai laužo įsivaizduojamą istoriko įvaizdį.
Mergina pasakojo, kad gelbėtojai daug sportuoja, vakarais treniruojasi, plaukia iki plūduro ir atgal. Palangiškiai gelbėtojai moko vienas kitą, dalijasi savo žiniomis. "Jūra kasdien būna vis kitokia. Per trejus mano darbo metus jūra nė dienos nebuvo tokia pati. Rizikinga, nes joje yra duobių. Turi mokėti ne tik plaukti, bet ir "šokinėti" per duobes ir seklumas, pereiti per bangų liniją, kai ji būna, nes skęstantysis gali būti išneštas už bangų. Aš ir pati sportuoju, ilgai lankiau šiuolaikinę penkiakovę, kur buvo plaukimas, bėgimas, fechtavimas, šaudymas ir jojimas. Todėl esu pasiruošusi įvairiems atvejams. Tarp bangų reikia ir greičio, ir ištvermės, ir galvoti, ką darai, ar tavo veiksmai duos naudos", - kalbėjo Ieva.
Per trejus metus jai jau teko gelbėti skęstantį žmogų. "Tai buvo labai įsimintinas įvykis. Kai prasidėjo skendimas, suveikė instinktai. Labai džiaugiuosi, kad visus tuos metus klausiausi paskaitų, lankiau gelbėjimo seminarus, nes tuo metu, kai prireikė, tikrai buvau pasiruošusi. Žinoma, gelbėjome su visa komanda. Manau, kad vienam išgelbėti žmogų yra gana sudėtinga. Tada skendo du alkoholio pavartoję asmenys. Vienas jų buvo šiek tiek sąmoningas, jį palikome prie vandens motociklo, o kitą partempėme į krantą. Jis buvo gaivinamas. Kai viskas baigėsi, dar pusę dienos nepaleido įdomus jausmas. Visus tuos metus kažkam ruošiesi, ir štai ateina momentas, kai viso to prireikia. Todėl man negaila nė vienos minutės, praleistos paskaitose ar su paramedikais mokantis gaivinti žmogų", - pasakojo gelbėtoja I. Želvytė.
Rašyti komentarą