"Nuo sumokėtų mokesčių į Lietuvos biudžetą ne tik priklauso galimybės finansuoti prioritetines sritis valstybėje, efektyvus mokesčių surinkimas leidžia mažinti ir žmonių socialinę atskirtį. Ši VMI iniciatyva skatina verslą savanoriškai mokėti mokesčius, ugdo mokesčių mokėtojų sąmoningumą. Taip pat džiaugiuosi, kad įgyvendindami ją, VMI darbuotojai būna arčiau žmonių bei, netrukdydami verslui dirbti, sudaro galimybę konsultuotis verslo registravimo, mokesčių ir kitais klausimais", – sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.
VMI taikomos naujos priemonės padeda ne tik šviesti ir konsultuoti, tačiau skatina mokesčių mokėtojus laikytis mokestinės drausmės.
Pajūrio kurortuose veikiantis verslas vien šių metų birželį deklaravo per 23 mln. eurų pajamų, per kelerius pastaruosius metus šis rodiklis išaugo 28 proc.; stebimų visuomeninio maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių sumokėtų mokesčių suma, lyginat su praėjusių metų birželio mėn., didėjo beveik ketvirtadaliu. Akivaizdi nauda ir patiems pajūrio kurortams; pvz., Palangos biudžetą kurorto mokesčių mokėtojai pernai papildė 2 mln. eurų daugiau, nei 2014 m.
"Mokesčių inspekcija taikydama prevencines, stebėjimo, kontrolės priemones apgyvendinimo, visuomeninio maitinimo, kt. sektoriuose siekia užtikrinti, kad sezoninė veikla būtų tvarkingai registruota, gautos pajamos apskaitytos, mokesčiai sumokėti. Pagrindinis VMI principas – sąžiningiems mokesčių mokėtojams stengiamasi padėti juos informuojant ir konsultuojant, tad kasmet ieškoma naujų būdų, kaip būti arčiau mokesčių mokėtojo, kaip kuo aiškiau ir paprasčiau suteikti jam reikiamą informaciją ir pan. Kita vertus, mokesčių mokėtojai, kurie bando išvengti mokestinių prievolių, sulaukia kontrolės veiksmų, jų veikla yra nuolat VMI akiratyje", - pabrėžė Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.
Rašyti komentarą