Būsimiems seniūnaičiams - pirmas šaltas dušas

Būsimiems seniūnaičiams - pirmas šaltas dušas

Seniūnaičiais norintys tapti klaipėdiečiai, entuziastingai pradėję rinkti gyventojų parašus už savo kandidatūrą, sulaukė pirmojo šalto dušo - žmonės nenori išduoti asmeninių duomenų, be kurių parašai bus laikomi niekiniais. Rinkimų organizatoriai akcentuoja, kad prašoma ne asmens kodo, o tik paso serijos ir numerio.

"Kai kurie dar ir pasišaipo - esą gal dar banko sąskaitą pasakyti", - su tokia gyventojų reakcija susidūrė Daukanto seniūnaitijoje kandidatuojanti Daiva Kaminskienė, kai seniūnaičio rinkimų apklausos lape pasirašiusių žmonių paprašė įrašyti ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento seriją ir numerį.

Kad žmonės baiminasi svetimiems išduoti savo dokumentų duomenis, pastebėjo ir kiti kandidatai į seniūnaičius.

"Visiškai juos suprantu, ko gero, ir aš taip elgčiausi būdamas jų vietoje - juk tiek istorijų pripasakota, kaip pasinaudojus svetimais duomenimis pasiimami greitieji kreditai. Todėl akivaizdu, kad seniūnaičių rinkimai bus labai apsunkinti - surinkti parašus nėra lengva. Aš susirinkau parašus tik iš savo laiptinės ir nesiruošiu daugiau kitur vaikščioti", - pasakojo Debreceno seniūnaitijoje kandidatuojantis Remigijus Šimkus.

Kadangi toje seniūnaitijoje nėra daugiau kitų kandidatų, R. Šimkus tikisi, kad tapti seniūnaičiu jam pakaks ir 23 parašų.

"Į mane žiūri kaip į vagį. Labai nemalonu", - tvirtino ir Vladislav Pocevičius, kandidatuojantis "Klaipėdos vandens" seniūnaitijoje.

27-erių vyras taip pat įsitikino, kad gauti duomenis, kurių reikalaujama seniūnaičio rinkimų apklausos lape, įmanoma nebent iš giminaičių, draugų ar pažįstamų.

"Dešimt žmonių pasirašė, bet beveik niekas nedavė savo paso duomenų", - apgailestavo V. Pocevičius, toje pačioje seniūnaitijoje konkuruojantis dar su dviem kandidatais.

Kur kas sėkmingiau pirmosios parašų rinkimų dienos praėjo Vilties seniūnaitijoje kandidatuojančiai Aldonai Ališauskienei. Moteris jau turi 150 parašų.

"Žinoma, jei kandidatuoji toje seniūnaitijoje, kur net negyveni, kodėl žmonės turi tavimi pasitikėti? Kadangi esu veikli gyventoja, daugelis mane pažįsta ir iš aplinkinių namų. Aišku, parašų rinkimas išvargina emociškai, nes žmonės nori ne tik tave išklausyti, bet ir išpasakoti savo bėdas. Tačiau tai labai sveika - tapęs seniūnaičiu žinosi, kuo gyvena tie žmonės ir ko iš tavęs tikisi", - kalbėjo A. Ališauskienė.

Pasak jos, ypač nepatikliai į tokį parašų rinkimą žiūri jaunesni žmonės, o senoliai esą drąsiai duoda į rankas savo pasą ir leidžia nusirašyti duomenis.

"Seniūnaičiai turi būti arti žmonių ir gyventojai turi jais pasitikėti. Čia ir yra pirmas egzaminas", - komentavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė.

Pasak jos, rengiant seniūnaičių rinkimų apklausos lapą buvo adaptuota vidaus reikalų ministro patvirtinta gyventojų apklausos forma. Ir esą pagal šią formą organizuojantys įvairias gyventojų apklausas politiniai ir visuomeninai veikėjai surenka šimtus parašų.

"Reikia akcentuoti, kad reikalaujama ne asmens kodo, o tik paso serijos ir numerio. Turint tik tokius duomenis tikrai nieko blogo su jais nepadarysi. O asmens kodą žmonės privalo saugoti. Todėl, jei apklausos lape bus įrašytas asmens kodas, toks parašas bus laikomas negaliojančiu. Negalios ir tie parašai, prie kurių nebus nurodyta asmens dokumento serijos ir numerio", - sakė A. Velykienė.

Seniūnaičiai arba jų padėjėjai parašus rinks iki balandžio 30 dienos. Iš viso 54 seniūnaitijose kandidatuoja 96 asmenys. Seniūnaičiais bus išrinkti tie, kurie surinks daugiausia parašų. Nugalėtojai bus paskelbti gegužės 2 dieną.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder