Biudžeto perteklius - skoloms, o ne vaikams

Biudžeto perteklius - skoloms, o ne vaikams

Žinios apie perteklinį praėjusių metų Klaipėdos savivaldybės biudžetą pakurstė darželinukų tėvų fantazijas, esą esant tokiai gerai situacijai būtų galima atsisakyti prieš metus įvesto fiksuoto 13 litų mokesčio už ugdymo paslaugas. [CITATA] Tačiau, valdininkų duomenimis, bent kol kas jokių mokesčių darželinukams mažinti neplanuojama. O ar jie nedidės, paaiškės po išsamesnės analizės.

Praėjusių metų pradžioje Klaipėdos darželiuose buvo įvestas 13 litų fiksuotas mokestis už ugdymo paslaugas, kuris mokamas nepaisant to, kiek dienų vaikas lankė darželį. Iki tol už ugdymo sąlygų sudarymą tėveliai mokėdavo 50 centų mokestį už lankytą dieną.

"Nors fiksuotas mokestis ir nėra labai didelis, tačiau tais mėnesiais, kai vaikas serga ir kelias savaites nelanko darželio, būna apmaudu, jog vistiek reikia mokėti 13 litų. Ar negalėtų valdžia, planuodama šių metų biudžetą, perskirstyti lėšas taip, kad šis mokestis vėl būtų imamas už lankytą dieną? O kur dar mokestis už maisto ruošimą, skirtas virėjoms išlaikyti. Juk pernai į biudžetą surinkta net 5 milijonais litų daugiau nei planuota, tad situacija nėra tokia bloga", - svarstė darželinukus auginantis klaipėdietis Martynas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė priminė, kad perteklinės praėjusių metų biudžeto lėšos nepakeis šių metų išlaidų, o turės būti skirtos nors kiek sumažinti milijonines skolas.

"Tas viršplaninis likutis lieka savivaldybėje, bet pagal teisės aktus jis gali būti vartojamas tik kaip apyvartinės lėšos - iš jų bus galima laikinai pasiskolinti vykdant šių metų biudžetą. Be to, šias lėšas galima naudoti kreditoriniams įsiskolinimams mažinti", - komentavo departamento vadovė.

Be kita ko, ji priminė, kad dėl mokesčių pokyčių darželiuose iniciatyvą turėtų rodyti Švietimo skyriaus darbuotojai, žinoma, jei tam yra priežasčių.


"Šiai dienai jokių pokyčių dėl mokesčių darželiuose nėra numatyta. Tačiau analizuosime, kokia yra situacija ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Aiškinsimės, ar pakanka lėšų padidėjusiam minimaliam atlygiui išmokėti. Tik po išsamesnės analizės bus galima ką nors komentuoti", - lakoniškai atsakė Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Priminsime, kad įvesti fiksuotą 13 litų mokestį už ugdymo paslaugas buvo nuspręsta siekiant išvengti tėvų piktnaudžiavimo, kai jie piktybiškai nevesdavo vaikų į darželius, nes mokėti reikėdavo tik už lankytiną dieną.

Šio mokesčio lėšos dažniausiai naudojamos ne tik ugdymo užtikrinimui, bet ir higienos bei ūkinėms priemonėms, smulkiems remontams, patalynei, rankšluosčiams, baldams įsigyti.

Tiesa, šio mokesčio įvedimas situacijos iš esmės nepagerino - prastai buvo renkamos lėšos už savivaldybės vykdomas paslaugas, tarp kurių paminėti ir mokesčiai už darželius. Pernai už išlaikymą švietimo ir ugdymo įstaigose nebuvo surinkta 1,3 mln. Lt planuotų mokesčių.

"Sunkiai pavyksta prognozuoti, kaip tėvai leis vaikus į darželius", - komentuodama praėjusių metų biudžetą apgailestavo A. Špučienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder