Biudžetininkai pasigedo diskusijos apie centralizaciją

Biudžetininkai pasigedo diskusijos apie centralizaciją

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos užmačios centralizuoti jai pavaldžių biudžetinių įstaigų apskaitą verdančias aistras dar labiau pakurstė penktadienį su Klaipėdos miesto meru susitikę biudžetinių įstaigų vadovai. Jie tikino, jog ruošiant centralizacijos planą su jais nebuvo tartasi, todėl liko gausybė spragų, kurios galimai apsunkins įstaigų darbą.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, jog centralizuoti biudžetinių įstaigų apskaitą nutarta ne tik dėl ekonominio aspekto, bet ir "dėl galimybės padidinti efektyvumą, atliekamų operacijų kokybę, tinkamai atlikti įstaigų kontrolę, padidinti veiklos skaidrumą". Šiuo metu 121 biudžetinės įstaigos apskaita savivaldybei per metus kainuoja apie 6 mln. litų. Teigiama, jog perėjus prie centralizuotos sistemos būtų sutaupyta nuo 3,2 iki 4,4 mln. litų.

Su meru Vytautu Grubliausku susitikę biudžetinių įstaigų vadovai, kurių daugumą sudarė švietimo įstaigų direktoriai, išreiškė gausybę nuogąstavimų. Jų manymu, buvo priimti skuboti sprendimai, nustatyti sunkiai įgyvendinami terminai, tinkamai neparinktas centralizacijos modelis, neįvertintas švietimo įstaigų specifiškumas.

Vadovų manymu, savivaldybės administracija vengė diskusijos apie galimus pokyčius, tačiau pažėrė gausybę nevisai teisingos kritikos dėl atliekamos apskaitos kokybės, daromų klaidų, nepakankamo skaidrumo ar net įstaigų vadovų amžiaus. V. Grubliauskas dėl gan aštrių savivaldybės administracijos pasisakymų Tarybos kolegijos posėdžio metu, penktadienį susirinkusių įstaigų vadovų buvo priverstas atsiprašyti.

Įstaigų vadovai ragino siekti dialogo ieškant abiems pusėms priimtinų sprendimų, įtraukti į darbo grupę, rengiančią centralizacijos projektą ir biudžetinių įstaigų atstovus, įstaigose palikti vyriausiojo finansininko pareigybę bei atsižvelgti į kitų savivaldybių patirtį.

Tokius reikalavimus jie teigė esantys priversti išsakyti, mat iki šio Klaipėdos miesto savivaldybės Finansų ir turto departamento darbuotojai į įstaigų buhalterius žvelgė iš aukšto, neatsižvelgdavo net į argumentuotas pastabas. Panašus požiūris, vadovų nuomone, vyrauja ir parengtoje sutartyje, kurioje administracijos teisių surašyta gerokai daugiau ir jos aprašytos išsamiai, o įstaigų teisės apsiriboja dviem trumpais sakiniais. Dar kartą buvo išreikštas nuogąstavimas, jog biudžetinės įstaigos dėl centralizacijos neteks finansinio savarankiškumo.

Biudžetinių įstaigų atstovai niekaip negalėjo suprasti, kaip rasti kvalifikuotų darbuotojų, kurie pagal parengtą pasiūlymą dirbtų 0,5 etato ir vykdytų per 20 įvairių pareigų vos už 560 litų atlyginimą.

Išreikštas susirūpinimas, jog apskaitos centralizacijos imamasi vien tam, kad būtų tinkamai panaudota Europos Sąjungos parama apskaitos programai įsigyti, mat dėl jos jau yra sutarta.

Įstaigų vadovai tikino turintys galybę pasiūlymų ir pataisymų, todėl pasigirdo siūlymų sudaryti alternatyvią darbo grupę, kuri parengtų alternatyvų centralizacijos projektą ir vėliau tiek savivaldybės administracijos, tiek įstaigų atstovų darbo grupės galėtų rasti bendrą sprendimą.

V. Grubliauskas ragino rasti būdą kaip prieiti bendrų išvadų nekuriant atskirų grupių ir nerengiant kelių projekto variantų. Jis dar kartą pabrėžė, jog šis planas dar nėra galutinis sprendimas, todėl kol kas dar yra laiko diskusijoms. Miesto Taryboje šis klausimas turėtų būti svarstomas kovo pabaigoje, todėl iki tol tikimasi rasti būdą susikalbėti ir parengti tokį pasiūlymą, kuris atitiktų abiejų pusių interesus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder