Besidubliuojantys renginiai - susitarimo trūkumas ar galimybė pasirinkti?
Daugiausiai renginių Klaipėdoje vyks šeštadienį, gegužės 18-ąją, šiemet paskelbtą Senamiesčio diena. Tą dieną vyks Europos jūros dienai paminėti skirtas Klaipėdos laivų paradas, Lietuvos kariuomenės organizuojami renginiai, jachtos "Lietuva" žygio aplink pasaulį 20-mečio paminėjimas, Gatvės muzikos diena, Baltijos šalių mados festivalio "Ikra mada" renginiai "Švyturio" menų doke, antroji "Turgaus naktis", Danės upės valymo akcija, tradicinė Muziejaus naktis uostamiesčio muziejuose ir kiti renginiai.
"Reikėtų akcentuoti, jog kai kurie renginiai yra tradiciniai, todėl jų data nesikeičia. Be to, į gausybę renginių įsilieja ir valstybinės šventės, kurių datos taip pat nepasirinksi. Kiti renginiai dieną užpildė natūraliai. [CITATA]
Nematau bėdos, kad jie visi taip sukrito. Lygiai taip pat nieko blogo, kad tuo metu kartu vyks ir Palangos vasaros sezono atidarymas. Galimybė pasirinkti - didesnė vertybė nei visiškas renginių nebūvimas. Lietuvoje dar yra pakankamai žmonių, kad visi šie renginiai turėtų užtektinai dalyvių. Vertinu tai kaip tikrą pajūrio vasaros sezono atidarymą", - teigė V. Grubliauskas.
Vis dėlto, meras tikino neatsižadantis pernai išreikštos idėjos koordinuoti pajūrio regiono miestų ir rajonų veiksmus planuojant metų renginius.
"Tokios savo minties neatsisakau. Manau, kad dar rugsėjį reikėtų susėsti renginių organizatoriams ir apsitarti. Vis dėlto, jei kai kurie renginiai ir sutampa, tai nėra blogai. Svarbiausia, kad tai nebūtų dubliavimasis, galintis pakenkti. O dabar, manau, bus pilnos Palangos ir Klaipėdos miestų gatvės bei aikštės", - teigė Klaipėdos vadovas.
Palangos mero Šarūno Vaitkaus manymu, koordinacija tarp artimiausių savivaldybių būtina, mat išskaidžius šventes kiekvienas miestas sulauktų daugiau svečių.
"Yra buvę atvejų, kad kaimyniniuose miestuose vienu metu vyksta kelios didelės šventės. Manau, jog Vakarų Lietuvos regionas, artimiausios savivaldybės - Palanga, Neringa ir Klaipėda - turėtų pasiderinti, kad didieji renginiai nesidubliuotų ir į kiekvieną miestą atvyktų kuo daugiau svečių.
Mano siūlymas ir noras - kad šių miestų kultūros atstovai, organizuojantys renginius, metų pradžioje susieitų ir renginių planą sudėliotų taip, kad vienu metu kaimyniniuose miestuose nevyktų didelės šventės. Tada palangiškiai važiuotų pramogauti, pavyzdžiui, į Klaipėdą, klaipėdiečiai - į Palangą ar Neringą. Visi miestai pajustų abipusę naudą", - sakė Š. Vaitkus.
Rašyti komentarą