Ar šv. Antano nameliui reikalingas naujas kaimynas?

Ar šv. Antano nameliui reikalingas naujas kaimynas?

Praėjusių metų spalį Kretingoje atrasti grafų Tiškevičių palaikai yra vienas iš reikšmingiausių radinių ne tik miesto, bet ir viso pajūrio regiono istorijoje.

Žiniasklaidos dėmesys ją trumpam buvo pavertęs viso pajūrio kultūrinio ir istorinio paveldo centru ir suteikė viltį, kad ateityje Kretinga juo ir gali tapti. Sėkmingai atnaujinamas grafų Tiškevičių dvaras, planuojama žinomo architekto Karlo Eduardo Strandmano 1893 metais statytoje Tiškevičių šeimos koplyčioje-mauzoliejuje ateityje eksponuoti restauruotus jų šeimos sarkofagus. Tai būtų tvirtas pagrindas Kretingai tapti grafų Tiškevičių istorijos ir atminimo išsaugojimo centru, nurungiant ilgą laiką juo buvusią kaimyninę Palangą.

Šių dviejų kultūrinio ir istorinio paveldo objektų sutvarkymas taptų nemenku postūmiu Kretingai tapti ir tikru pajūrio turistų traukos centru, juolab, kad šalia kapinių įsikūręs šv. Antano namelis turi taip pat tvarkingą istorinę praeitį. Šio pastato rūsiuose išlikę čia 1940-1941 m. kalėjusių žmonių autentiški sieniniai užrašai neabejotinai turi tapti dar vieno Kretingos muziejaus dalimi ir unikaliu turistų traukos centru. Šie vienoje gatvėje įsikūrę trys muziejai galėtų kažkuo priminti Berlyno salos muziejus, įsikūrusius vienas šalia kito.

Neseniai šalia šv. Antano namelio, nugriovus čia dar sovietmečiu statytus garažus, atsivėrė buvusios autentiškos istorinės erdvės ir miestas nusikratė ilgą laiką jį darkiusio svetimkūnio. Juk šie garažai buvo statyti dar tais laikais, kai grafų Tiškevičių istorinis palikimas buvo niekinamas, jie buvo vadinami valstiečių iš

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder