Aklieji autobusų stotyje norėtų jaustis savarankiškesni

Aklieji autobusų stotyje norėtų jaustis savarankiškesni

Antradienį Klaipėdos autobusų stotyje įvyko jos vadovų susitikimas su aklųjų ir silpnaregių atstovais, kurio metu praktiškai išbandyta, kaip šiems sekasi orientuotis stoties infrastruktūroje, ir pateiktas pasiūlymų sąrašas, ką reikėtų keisti, kad pažeidžiami visuomenės nariai čia jaustųsi saugesni.

Geranoriškai nusiteikę aklieji ir silpnaregiai, kuriuos po stotį lydėjo VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro direktorė Daina Vitkauskienė pasidžiaugė didžiuliais skaičiais, žyminčiais autobusų stotelės numerius, ir prie išėjimo durų patiestais kilimėliais. Tačiau dalis regėjimo negalią turinčių žmonių, atėjusių į stotį, dar vadovaujasi klausa. Išgirsti, kur yra bilietų kasa ar kitą reikalingą informaciją jiems trukdo ventiliatorių keliamas trukšmas.

Silpnaregiai pasigedo ryškesnių spalvų prie kolonų stoties laukiamajame, skundėsi, jog jiems neįžiūrimos lentelės prie tualetų. Neįgalieji prašė geltonos spalvos žymenų akių lygyje ant automatiškai atsidarančių durų, kad perėja per gatvę, vedanti iš miesto į stotį, būtų su iškilimais ar plytelėmis. Pastebėta, jog galinti atsirasti pirmąjį ir paskutinįjį laiptelius žyminti ryški geltona juosta būtų puikus orientyras ne tik akliesiems, bet ir seniems žmonėms.

Buvo pareikšta priekaištų ir privatiems vežėjams, nes iš priemiesčių atvykstantys autobusai sustoja ne tik kelieivių išlaipinimui skirtoje vietoje, bet kur papuola. Kai kurie vairuotojai autobusą kaip tyčia sustabdo tiesiai priešais šiukšlių dėžę.

Pageidauta, kad apie atvykusį autobusą būtų paskelbta iškart, ne tik prieš pat jam išvykstant. Silpnaregiams užkliuvo ir reklaminiai-informaciniai stendai, kilnojami iš vietos į kitą, ir kartais "keliaujantys" didelių augalų vazonai.

Susitikimą inicijavusi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Audronė Balnionienė priminė, kad sveikieji dažnai nesupranta, kas svarbu žmonėms, turintiems negalią, kol nesusiduria su sunkumais, palietusiais juos pačius ar artimus žmones.

"Reginčiajam ne vietoje pastatyta šiukšlių dėžė, per žemai nuleistas ženklas, tik plonyte stop juosta aptverta duobė yra tik smulkmena, o silpnaregiui ar nereginčiam tai gali kainuoti gyvybę", - sakė A. Balnionienė, kviesdama specialistus kurti visuomeninės paskirties objektus atsižvelgiant ne tik į statybos techninius reglamentus, bet ir įsiklausant į neįgaliųjų teisę ir galimybes gyventi visavertį gyvenimą, bendrauti, keliauti, dalyvauti renginiuose.

Susitikime dalyvavusi UAB "Klaipėdos autobusų parkas" direktorė Jelizaveta Daugininkienė sutiko su neįgaliųjų išsakytomis pastabomis, ir pažadėjo į jas atsižvelgti, pasitarusi su specialistais. Taip pat direktorė neatmetė galimybės, jog stotyje būtų galima skleisti daugiau garsinės informacijos.

Susitikimo metu pabrėžta, jog kartais užtenka mažos pagalbos ir minimalių pokyčių, jog neįgalūs žmonės keliaudami galėtų lengviau orientuotis ir išsiversti be palydovų.

Projektuojant naująją autobusų stotį nebuvo pagalvota apie optimalų jos pritaikymą neįgaliųjų poreikiams, todėl ateityje numatoma nurodyti architektams į projektų svarstymus kviesti įvairias negalias turinčių žmonių atstovus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder