Viktoras Pranckietis: ne tik ekonominė gerovė gali išugdyti tikėjimą Lietuva
Minint 28-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad turėti laisvę, turėti nepriklausomybę - reiškia kasdieninį rūpestį.
„Kokią savo valstybę matome šiandien, kokią norime matyti rytoj ir dar po 27-erių metų? Kokios permainos būtinos? Kokie darnūs žingsniai yra neatidėliotini? Jau šiandien reikia atsakyti ir ruošti ateities atsakymus į šiuos klausimus", - šeštadienį iš Kovo 11-osios Akto salės tribūnos sakė V. Pranckietis.
Jo teigimu, atėjo pavasaris, 40 paukščių diena, tai kvietimas apsivalyti ir kvietimas dirbti.
„Ir tai neturi būti tik žodžiai ar šūkiai. Visi Lietuvoje laukia ir tikisi oraus gyvenimo, kai vertinamas darbas ir noras būti reikalingu visuomenei piliečiu. Mūsų žmonės turi daug ryžto ir potencialo, yra talentingi ir darbštūs, kelia aukštus standartus ir laukia, kad jais būtų tikima ir pasitikima, jie - tai mes visi drauge - norime kurti savo valstybę", - sakė parlamento vadovas.
V. Pranckiečio teigimu, Tėvynė laukia ir tikisi atsakomybės ir tarnavimo. „Kokią Lietuvą norime matyti po 20-ies, 50-ies metų? Kokius laiškus kunigaikštis Gediminas siųstų į Europą šiais laikais? Išsaugokime neįkainojamą savasties ir taikaus, pagarbaus buvimo kartu jausmą, kurį dovanoti gali tik gimtinės žemė. Ne tik ekonominė gerovė gali išugdyti tikėjimą Lietuva. Visų mūsų, čia gyvenusių ir gyvenančių - lietuvių, lenkų, žydų, rusų, gudų, totorių, ukrainiečių, karaimų, latvių, estų ir kitų - darbai, viltys ir troškimai sulydyti į vieną stiprų jausmą - Lietuvą. Vardan tos Lietuvos, dėl visų mūsų ateities ir klestėjimo kurkime, telkimės, dirbkime", - ragino V. Pranckietis.
Jo teigimu, privalome vertinti, įprasminti ir išsaugoti nueitą kelią ir atliktus darbus. „Mūsų kelią lydi visų Nepriklausomybės siekusių žvilgsniai. Nepriklausomybės kovų dalyvių, Vasario 16-osios Akto signatarų, savanorių, partizanų, tremtinių, rezistentų, čia susirinkusių Kovo 11-osios Akto signatarų akys. Visiems tariame ačiū. Už Laisvę ir Nepriklausomybę", - sakė Seimo Pirmininkas.
Jam pakvietus, Seimas pagerbė tylos minute tuos, kurie kovojo ir prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės ir kurių šiandien su mumis nebėra.
Iškilmingam minėjimui pirmininkauja Seimo Pirmininkas V. Pranckietis ir Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime dalyvauja Lenkijos Prezidentas, pareigas ėjęs 1990-1995 metais, 1983 metų Nobelio taikos premijos laureatas Lechas Valensa (Lech Walęsa); Moldovos Prezidentas, pareigas ėjęs 1996-2001 metais, Petru Kirilas Lučinskis, taip pat svečiai iš JAV, Gruzijos, Vokietijos, Japonijos, Europos Parlamento.
Iškilmingame minėjime dalyvauja buvę ir esami valstybės vadovai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai - Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos pirmosios Vyriausybės nariai, Vyriausybės nariai, Seimo nariai, buvę Seimo Pirmininkai, Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai ir aukščiausi kitų Europos Sąjungos institucijų pareigūnai, teismų vadovai, Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir Sąjūdžio Seimo tarybos nariai, žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji, kovotojai už Lietuvos laisvę, Bažnyčių hierarchai, miestų ir rajonų merai, tautinių bendrijų atstovai, užsienio valstybių ambasadoriai, kiti svečiai.
Rašyti komentarą