Kad merijų tarnybiniai butai naudojami ne iš kitų miestų atvykstantiems specialistams, o saviškiams, puikiai įrodo Šiaulių politiko, buvusio Šiaulių miesto mero Justino Sartausko šeimos pavyzdys.
J.Sartauskas savo būsimą žmoną Jurgą Dzidolikienę dviejų kambarių tarnybiniu butu Gegužių gatvėje aprūpino dar prieš gerą dešimtmetį, kai ši dirbo jo, tuometinio savivaldybės administracijos direktoriaus, sekretore.
J.Dzidolikienė sparčiai kilo karjeros laiptais ir iš sekretorės galiausiai tapo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos pavaduotoja. Pernai vasarą ji ištekėjo už J.Sartausko, tačiau savivaldybės tarnybinio buto taip ir neišsižadėjo, nors, anot kaimynų, ponia Jurga ten retas svečias.
Mero rinkimus pralaimėjusio J.Sartausko sutuoktinė tarybinio buto raktus ketina atiduoti tik nuo vasaros pradžios.
Šiuo metu savivaldybei priklauso 5 tarnybiniai butai.
Buvęs miesto vadovas „Vakaro žinioms“ aiškino, kad negali už žmoną komentuoti, kodėl ji neatlaisvina tarnybinio buto.
„Butą atiduos, yra parašius prašymą. Vaikas baigs mokyklą ir atiduos“, - žmoną teisino politikas. Jis teigė, kad ponia Sartauskienė tarnybinio buto nelaikė tuščio, kartais jame nakvodavo. Kai nenakvodavo su vyru.
„Aš užimtas žmogus, ne visada ji grįžta su manim (namo, - red. past.). Kartais ten gyvena. Dabar nebesu meras, grąžins butą, pavažinėsim viena mašina“, - žadėjo politikas.
Aplinkos ministerija skaičiuoja, kad 2014 metais visoje šalyje buvo apie 1900 tarnybinių butų. Kaip jie naudojami, ministerija nežino.
To negali pasakyti ir Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Komiteto pirmininko pavaduotoja Milda Petrauskienė teisinosi, kad tokių ataskaitų ir savivaldos neprašoma.
„Niekada nesidomėjom, bet gal ateityje pasidomėsim“, - teigė ji.
Valstybės įmonės Turto banko generalinis direktorius Arnoldas Burkovskis teigė, kad turi žinių tik apie jau privatizuotus ar ruošiamus privatizuoti butus.
„Per pastarųjų trejų metų laikotarpį yra parduota apie šimtą, o šiuo metu pardavimui ruošiama apie pustrečio šimto tarnybinių butų“, - kalbėjo A.Burkovskis.
Jis teigė, kad daugiausia bėdų privatizuojant tarnybinius butus kyla tuomet, kai jie Turto bankui yra perduodami su gyventojais.
„Yra butų, kurių mes negalime parduoti, nes gyventojai, butų naudotojai eina į teismus. Taip, tai - buvę valdininkai, valstybės tarnautojai plačiąja prasme. Jie teisiasi. Tai tam tikras socialinis klausimas, nes tuose butuose gyvena ir šeimos su mažais vaikais. Vaikus saugo įstatymai. Įsivaizduokite, jei anksčiau gavote butą, ar labai norėtumėte išsikraustyti? Ir jie nenori... Žinau atvejų, kai žmonės uždirba po 290-434 eurus (1000-1500 litų). Jiems savo butą įsigyti sudėtinga, net sukaupti pradiniam įnašui. Taigi jie bando kovoti. Kartais kovoja vien tam, kad sukauptų pradinį įnašą, o vėliau aukcionuose dalyvauja be jokių problemų“, - pasakojo A.Burkovskis.
Anot jo, tarnybinių butų gyventojai dažniausiai teismus su valstybe pralaimi.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Rašyti komentarą