Tik liežuviu korupcijos neįveiksi

Tik liežuviu korupcijos neįveiksi

Jei tik kalbos padėtų, tai pajūryje korupcijos ir jos apraiškų teisėsaugininkams tektų ieškoti su žiburiu. Apie korupciją rengiamos konferencijos, kalbama posėdžiuose, organizuojamos akcijos. Tik kas iš to?

Dėmesio korupcija sulaukia tikrai pelnytai, nes kasmetiniame jos suvokimo indekse Lietuva ritasi žemyn. Pasaulyje tarp 176 reitinguotų šalių užimame 38 vietą bei 19 vietą tarp Europos Sąjungos ir Vakarų Europos valstybių. Ekspertai teigia, kad korupcijos rizikos galbūt sukeliama tiesioginė ir netiesioginė žala Lietuvai gali siekti net iki 4,44 mlrd. eurų.

Psichologo ir rašytojo Vytauto Čepo nuomone, konferencijas galima rengti nors ir kiekvieną dieną ir kviesti į jas vis geresnius specialistus, tačiau korupcija vien dėl to mažėti tikrai nepradės.

„Pas mus su visomis negerovėmis ar problemomis kovojama liežuviu. Jis yra pagrindinis lietuvio darbo įrankis. Taip ir su skurdu kovojame, ir reformas darome bei atlyginimus didiname. O kai reikia ką nors konkrečiai padaryti, tai duobės užlyginti nesugebame. Aišku, reikia ir liežuvio bei tų konferencijų. Bet visur reikalingas saikas. Kalbų turėtų būti tik 10 proc., o likę - realūs darbai. Pas mus, deja, dabar viskas atvirkščiai. Surengsime konferenciją, padėsim dar vieną pliusą, pamatys Europa, kad kovojame su korupcija, gal pakilsime pora vietų aukščiau ir visi bus patenkinti.

Bėda ta, kad mes nesugebame tvarkytis savo valstybėje. Neturime noro ir patirties dirbti, dėl to ir verčiame kaltę korupcijai. Tačiau juk yra visos galios su ja kovoti. Dirba gerai ir sąžiningai - palik, blogai - atleisk. Bet, kaip atleisi, jei įdarbinti draugai ir giminaičiai. Visi kadrų mažinimai, tradiciškai, baigiasi tik jų pagausėjimu.

Mažą atlyginimą gaunantys žmonės jau nekalba apie gyvenimą, o tik apie išgyvenimą. Tad pagunda imti kyšį yra didžiulė. Žiemą vaikams reikia paltuko, rudenį - mokyklinės kuprinės. Korupcija visada buvo, yra ir bus. Kovojant su ja reikia ne liežuviu malti, o ją skatinančias angas užkaišyti. Tai skurdas, maži atlyginimai, didėjanti socialinė atskirtis. Kainomis jau pirmaujame visoje Europoje, o atlyginimais užimame paskutinę vietą. Nesutvarkytos socialinės ir sveikatos apsaugos, švietimo sritys. Problema yra ne gydymas, o kaip patekti pas daktarą. Reikia laukti 2 ar 3 mėnesius, per kuriuos gali pasveikti arba numirti. Nori greičiau, reikia duoti kyšį. Juos žmonės duoda ne dėl to, kad turi daug pinigų. Kitaip neišeina elementariausių reikalų sutvarkyti“, - „Vakaro žinioms“ sakė V.Čepas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder