Iki tol mažai kam žinomos A.Čėsnienės vardas ir pavardė plačiau nuskambėjo 2009 metų rugsėjo pradžioje, kai ji tapo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo padėjėja.
Iki šio paskyrimo anglų kalbos bei teisės studijas baigusi moteris KVJUD dirbo jau septynerius metus. E.Gentvilas tuo metu jūrų uostui vadovavo kiek daugiau nei porą mėnesių.
A.Čėsnienės paskyrimas į šias pareigas nustebino nemažai uosto direkcijos darbuotojų, o po metų jie buvo priblokšti, sužinoję apie naują jos šuolį karjeros laiptais.
2010 metų rugsėjo 15 d. KVJUD vadovas E.Gentvilas savo patarėją paskyrė Šventosios uosto direktore.
Tuomet KVJUD tikino, kad būtinybė skirti direktorių Šventosios uostui iškilo, nusprendus spartinti šio uosto atstatymo darbus ir siekiant pradėti jo veiklą jau nuo 2011 metų vasaros.
„Ambicingi uosto direkcijos planai reikalauja visų darbų, kuriuos atlieka mūsų įmonės padaliniai, maksimalios koordinacijos. O šį darbą gali atlikti tik čia dirbantis ir visus vidaus reikalus žinantis bei išmanantis žmogus. Be to, Airida Čėsnienė jau keletą mėnesių vykdo šias pareigas - paruošė Šventosios uosto atkūrimo I etapo veiksmų planą, kalendorinį darbų grafiką ir vykdo kitus šioms pareigoms priskiriamus pavedimus“, - prieš trejus metus teigė E.Gentvilas.
Ambicingi užmojai atgaivinti Šventosios uostą baigėsi visišku fiasko. Įvairiems darbams išleista apie 9 milijonai litų, o į uostą iki šiol gali įplaukti tik žvejų valtelės, kaip ir prieš milijonų jame „paskandinimą“.
Tiesa, 2011 metų birželio viduryje įvyko iškilmingas Šventosios uosto atidarymas ir jame net prisišvartavo kelios dešimtys jachtų, dalyvavusių šia proga surengtoje regatoje.
Bet uostas funkcionavo tik apie 10 parų, nes per tą laiką buvo užneštas smėliu.
Nepaisant to, E.Gentvilas šioje situacijoje daugiau nei solidžią algą gaunančios savo pavaldinės klaidų neįžvelgė ir dėl visko kaltino blogai dirbusius rangovus.
Praėjusių metų pabaigoje E.Gentvilas laimėjo parlamentaro mandatą ir KVJUD vadovo pareigas išmainė į kėdę Seime.
E.Gentvilui pasitraukus iš uosto prakalbta, kad baigėsi ir A.Čėsnienės „žvaigždžių valanda“. Tuo labiau kad apie molo būtinybę prakalbusi naujoji KVJUD valdžia nesutiko su jos įsitikinimu, kad Šventosios uostas gali veikti nuolat valomas.
A.Čėsnienė iš KVJUD šalių susitarimu atleista šių metų rugpjūčio 2 d.
Be darbo ji išbuvo gana neilgai. Penktadienį pati moteris „Respublikai“ patvirtino, kad nuo lapkričio 22 dienos oficialiai dirba Seimo nario E.Gentvilo padėjėja.
Šis faktas buvo labai netikėtas likusioms trims parlamentaro padėjėjoms. Kad turi naują kolegę, kai kurios iš jų sužinojo tik grįžusios iš atostogų.
Pasak A.Čėsnienės, tapti padėjėja jai pasiūlė pats E.Gentvilas.
Kol kas Klaipėdoje dirbsianti moteris negalėjo pasakyti, kokios konkrečiai bus jos naujosios pareigos.
„Žiūrėsime, į ką teks labiau gilintis. Tai visai kitoks darbas, nei buvo uoste, sakyčiau, net platesnis“, - teigė parlamentaro padėjėja.
E.Gentvilo teigimu, jis savo naująją padėjėją pažįsta nuo 1997 metų. Tuo metu jis buvo Klaipėdos meras, o A.Čėsnienė darbavosi uostamiesčio savivaldybėje.
„Ji neturėjo darbo, tad aš ją įdarbinau mėnesiui, kol grįš kita padėjėja. Airida gerai dirbo uosto direkcijoje, kai aš jai vadovavau. Paskui ją iš ten paprasčiausiai išėdė. Atėmė kompiuterį, perkėlė į vairuotojų kambarį, užblokavo įėjimą į patalpas ir liepė atiduoti visus dokumentus. O už nurodymų neįvykdymą, kurių ji ir negalėjo tokiomis sąlygomis įvykdyti, per vieną dieną skyrė du papeikimus. Tačiau abu jie vėliau buvo panaikinti“, - tikino E.Gentvilas.
Parengta pagal dienraštį „Respublika“
Rašyti komentarą