Projekto autoriaus parlamentaro Vytauto Matulevičiaus teigimu, mūsų politinėje praktikoje tapo įprasta einant renkamas pareigas Seime, savivaldybėje ar Europos Parlamente siekti kitų pareigų neatsisakius mandato.
Pavyzdžiui, Seimo nariai, vadovaujantys partijoms ir turintys didžiausią palaikymą tarp rinkėjų, nuolat keliami pagrindiniais partijų kandidatais rinkimuose į savivaldybių tarybas, tačiau išrinkti jie lyg niekur nieko užleidžia iškovotas vietas partijos kolegoms ir toliau lieka darbuotis Seime.
„Neabejotina, kad šiais veiksmais iškreipiama rinkėjų valia ir neleistinai koreguojami rinkimų rezultatai, nes, jau jiems įvykus, sudaromos galimybės į tarybą patekti kandidatui, kuris tiesiogiai nebuvo išrinktas“, - paaiškino V.Matulevičius.
Pasak jo, kai siekiama pareigybė yra aukštesnė ir geriau apmokama, į ją įprastai pretenduojama jau ne fiktyviai, bet tuomet iškyla kitos problemos - pirmiausia dėl rinkimų rūpesčių neišvengiamai nukenčia tos pareigos, kurias politikas tuo metu vykdo, be to, retas atsispiria pagundai pasinaudoti užimama padėtimi.
„Įtvirtinus siūlomą reglamentavimą, įpareigojantį iš anksto atsistatydinti, nebeliktų ir galimybės rinkimų kampanijos metu naudotis vis dar užimamų pareigų privalumais bei resursais, rinkimų kova dėl to taptų skaidresnė, labiau lygiavertė ir garbinga“, - įsitikinęs V.Matulevičius.
Parengta pagal dienraštį „Respublika“
Rašyti komentarą