Socialinio modelio svarstymą Andrius Kubilius apskundė etikos sargams

Socialinio modelio svarstymą Andrius Kubilius apskundė etikos sargams

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl galimų Seimo statuto pažeidimų svarstant su socialiniu modeliu susijusių įstatymų pataisas.

Parlamentaras pažymi, kad šių metų gruodžio 1 d. buvo svarstomos socialinio modelio įstatymų paketo pataisos, kurių priėmimo atveju būtų nukeliamas ir iš esmės koreguojamas Seime priimtas socialinis modelis, o ypač - Darbo kodeksas.

Seimo nario nuomone, tai gali turėti reikšmingų pasekmių šalies biudžetui, nes nukeliant socialinio modelio įgyvendinimą arba atsisakant daugelio jo esminių nuostatų Europos Komisija socialinio modelio nebegalėtų traktuoti kaip struktūrinės reformos ir neleistų didinti biudžeto deficito taip, kaip tai numatyta dabartiniame biudžete. Tokiu atveju biudžete susidarytų 250 mln. eurų papildomas deficitas, kurį Europos Komisija reikalautų sumažinti. 

"Dėl sprendimo atidėti socialinio modelio įgyvendinimą arba pertvarkyti patį modelį Lietuva gali susidurti su dideliais fiskalinės drausmės iššūkiais, kurie gali pareikalauti esminių korekcijų nacionaliniame biudžete", - sako A. Kubilius.

Parlamentaras pabrėžė, kad svarstant minėtas įstatymų pataisas Seimas atsisakė prašyti Vyriausybės išvados ir tokiu būdu pažeidė Seimo statuto 145 straipsnį. Todėl Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašoma skubiai išnagrinėti šį klausimą, pripažinti Seimo statuto pažeidimą ir įpareigoti Seimą padarytą pažeidimą ištaisyti minėtoms pataisoms paprašant Vyriausybės išvados. 

Seimo statutas numato būtinybę tiems įstatymams, kurie reikalaus lėšų, susijusių su biudžeto koregavimu, gauti Biudžeto ir finansų komiteto ir Vyriausybės išvadas.

Gruodžio 1 d. Seimas po pateikimo pritarė siūlymui pusmečiui, iki 2017 m. liepos 1 d., atidėti buvusio Seimo priimtą darbuotojams nepalankų Darbo kodeksą ir kitus socialinį modelį reglamentuojančius įstatymus.

Už tai numatantį Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo pakeitimo projektą ir lydinčius dokumentus po pateikimo balsavo 64 Seimo nariai, 14 buvo prieš, 19 parlamentarų susilaikė. 

Projektą toliau svarstys Seimo Socialinių reikalų ir darbo, Biudžeto ir finansų ir komitetai. Į Seimo posėdžių salę šis klausimas turėtų sugrįžti gruodžio 13 d. 

Pagal siūlomą projektą naujas Darbo kodeksas įsigalioja ne 2017 m. sausio 1 d., o 2017 m. liepos 1 d. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder