Socialdemokratai ir „valstiečiai“ tikisi baigti derinti koalicinę programą

Socialdemokratai ir „valstiečiai“ tikisi baigti derinti koalicinę programą

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkai antradienį tikisi baigti derinti koalicinės programos nuostatas.

„Antradienį turėtų galutinai paaiškėti, ar trečiadienį bus pasirašyta koalicijos sutartis“, – pirmadienio vakarą BNS sakė vienas iš LVŽS derybininkų Povilas Urbšys.

Socialdemokratų partijos pirmininkas, kadenciją baigiantis premjeras Algirdas Butkevičius derybas apibūdino kaip geranoriškas.

„Mes gana sėkmingai deramės, derybos vyko labai konstruktyvios ir, pasakyčiau, džentelmeniškoje aplinkoje, jokių įžeidinėjimų vieno kito atžvilgiu nebuvo, gerbiant kiekvieną derybininko išsakytą mintį. Tikimės, kad rytoj (antradienį – BNS) programinių nuostatų derinimą užbaigsime, o trečiadienį pasirašysime koalicinę sutartį“, – teigė A.Butkevičius.

P.Urbšys BNS tvirtino, kad komplikacijų gali sukelti socialdemokratų noras siūlyti savo kandidatus į Žemės ūkio arba Ūkio ministerijų vadovus. Anot jo, jeigu būtų pasiūlytas nepartinis profesionalas į šias pareigas, bėdų nekiltų, tačiau jeigu būtų teikiamas partijos narys, „valstiečiai“ keltų klausimą dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos perėmimo.

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlo socialdemokratams vadovauti trims ministerijoms: Socialinės apsaugos ir darbo, Teisingumo bei Užsienio reikalų.

Antradienį partijų atstovams dar reikia sutarti dėl socialinio modelio įgyvendinimo atidėjimo. P.Urbšio tvirtinimu, socialdemokratai nesipriešina Darbo kodekso įgyvendinimo atidėjimui pusmečiui, bet nėra aiškumo dėl kitų socialinio modelio įstatymų įsigaliojimo.

„Per tokį trumpą laiką sunku įsigilinti, kiek lėšų reikės socialiniam modeliui įgyvendinti“, – sakė „valstiečių“ derybininkas.

Pasak jo, dėl šių išlaidų gali neužtekti pinigų įvykdyti rinkimų pažadui nuo kitų metų liepos apie 40 eurų didinti pensijas.

Koalicinėje programoje ketinama numatyti ne tik nuostatas, kurias partijos stengsis įgyvendinti per savo kadenciją, bet ir dėl kurių nesutaria. Tarp jų yra asmenvardžių rašyba, šeimos apibrėžimo keitimas, Stambulo konvencijos įgyvendinimas, žmogaus gyvybės apsauga nuo pradėjimo, partnerystės įteisinimas.

Per spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ iškovojo 56 parlamentarų mandatus, socialdemokratai Seime turės 17 atstovų. Iš viso parlamente yra 141 narys.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder