Siūloma keisti Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo principus

Siūloma keisti Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo principus

Siūloma pakeisti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo tvarką, kad joje priimami sprendimai būtų kuo mažiau politizuoti.

Tai numatantį Statuto pakeitimo projektą parlamentarų grupės vardu Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Algirdas Vaclovas Patackas.

Pasak jo, projekto rengimą paskatino nuolat kylančios diskusijos dėl tinkamo Etikos ir procedūrų komisijos.

Projektu siūloma numatyti, kad Seime sudaroma nuolat veikianti Etikos ir procedūrų komisija. Komisiją sudaro dvylika Seimo narių. Pagal projektą, sudarant komisiją, Seimo daugumai priklausantys Seimo nariai siūlo šešis kandidatus iš tų Seimo narių, kurie jai nepriklauso. Kitus šešis Seimo narius siūlo Seimo mažumai priklausantys Seimo nariai iš tų Seimo narių, kurie priklauso Seimo daugumai. Iš Etikos ir procedūrų komisijos narių Seimas patvirtina šios komisijos pirmininką ir jo pavaduotoją. Be to, projekte numatoma, kad komisijos pirmininku gali būti tik Seimo mažumai priklausantis Seimo narys, komisijos pavaduotoju - Seimo daugumos atstovas.

Projektą teikia Seimo nariai Algirdas Vaclovas Patackas, Jonas Varkala, Rima Baškienė, Aurelija Stancikienė, Povilas Urbšys, Remigijus Ačas.

Šiuo metu Seimo statutas numato, kad Seime sudaroma nuolat veikianti Etikos ir procedūrų komisija, kurioje turi būti atstovaujamos visos Seimo frakcijos. Sudarant komisiją, pirmiausia nustatomas komisijos narių skaičius ir Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo normos. Seimo frakcijų pasiūlymai dėl kandidatų į Etikos ir procedūrų komisiją Seimo Pirmininkui pateikiami raštu. Jeigu Seimas du kartus iš eilės nepatvirtina tos pačios Seimo frakcijos pasiūlyto kandidato, dėl trečią kartą šios frakcijos pasiūlyto kandidato į komisijos narius atskirai nebalsuojama. Iš Etikos ir procedūrų komisijos narių Seimas patvirtina šios komisijos pirmininką ir jo pavaduotoją.

Kaip ELTA jau skelbė, šių metų spalį iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pasitraukė šeši jos nariai, atstovaujantys opozicijai. Sprendimą atšaukti savo narius iš etikos sargų gretų priėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio frakcijos bei Mišri Seimo narių grupė.

Komisijos pirmininko Valentino Stundžio teigimu, toks sprendimas priimtas, nes "Seimo Etikos ir procedūrų komisijos veikla tampa parodija, diskredituojančia visą Seimą".

"Šiuo atveju mus atšaukia frakcijos, tai frakcijų politinė valia. Matant, kaip neefektyviai dirba Etikos ir procedūrų komisija, šiomis aplinkybėmis frakcijos nutarė savo narių ten nedeleguoti. Vadinasi, yra labai aiškus signalas, kad reikia pradėti esminę diskusiją, kaip toliau šią komisiją formuoti, kaip ją pakeisti. Tokio lygio politizavimo, koks komisijoje yra dabar, mano supratimu, dar nėra niekados buvę", - sakė V. Stundys.

Pasak jo, Seimui reikalinga stipri, pasitikėjimą kelianti Etikos ir procedūros komisija.

Beje, pernai Seimo opozicijos atstovai buvo sustabdę savo veiklą Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje. Tokį žingsnį jie žengė pasipiktinę nutarimo projektu dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės svarstymo procedūros.

Tačiau vėliau Seimo opozicija nutarė sugrįžti į komisiją ir tęsti darbą.

Politikai tuomet žadėjo, kad bus diskutuojama apie naujus Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo principus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder