Seimo komisija nutarė patenkinti generalinio prokuroro prašymą panaikinti Vito Matuzo teisinę neliečiamybę

Seimo komisija nutarė patenkinti generalinio prokuroro prašymą panaikinti Vito Matuzo teisinę neliečiamybę

Antradienį posėdžiavusi Seimo laikinoji tyrimo komisija nutarė patenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Seimo nario Vito Matuzo teisinę neliečiamybę. Už tai balsavo šeši komisijos nariai, susilaikė - trys. Komisijos pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras balsavime nedalyvavo.

Praėjusią savaitę komisijos posėdyje dalyvavęs parlamentaras kategoriškai atmetė visus jam adresuojamus kaltinimus, primena ELTA. V. Matuzas tvirtino, kad prieš jį ir jo šeimą jau daugelį metų vykdomas puolimas.

Politiko teigimu, generalinio prokuroro kreipimasis į Seimą dėl jo yra nepagrįstas ir neatitinka faktinių aplinkybių.

Praėjusį trečiadienį Seimo laikinosios tyrimo komisijos posėdyje buvo apklaustas Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas ir laikinai einantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos viršininko pareigas Egidijus Snicorius.

Gegužės 8 d. Seimas, atsižvelgdamas į generalinio prokuroro Dariaus Valio kreipimąsi, sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo Seimo narį V. Matuzą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Komisijai tyrimą pavesta atlikti iki birželio 15 d.

Komisija sudaryta iš 12 Seimo narių. Jos pirmininku paskirtas konservatorius Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas S. Šedbaras.

Generalinis prokuroras D. Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti susitikimą patraukti Seimo narį V. Matuzą baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti arba kitaip suvaržyti jo laisvę. Seimo posėdyje D. Valys informavo, kad STT Panevėžio valdyboje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame yra surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad 2010-2011 metais Seimo narys V. Matuzas galimai padarė nusikalstamas veikas, primena ELTA.

Konstitucija ir Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder