Seime vėl pateiktas siūlymas įteisinti progresinius mokesčius
Seime vėl atsirado iniciatyva įteisinti progresinius mokesčius.
Tokius Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai socialdemokratai Algirdas Sysas, Giedrė Purvaneckienė, Birutė Vėsaitė ir Vytenis Povilas Andriukaitis.
Projektu siekiama įvesti progresinius gyventojų pajamų mokesčio tarifus ir išplėsti mokesčio bazę, nedidinant mokesčio tarifo mažesnes pajamas gaunantiems asmenims.
Pagal siūlomą projektą, metinių pajamų dalis, neviršijanti 48 tūkst. litų, apmokestinama 15 procentų tarifu; metinių pajamų dalis, viršijanti 48 tūkst. litų, bet neviršijanti 120 tūkst. litų, apmokestinama 25 procentų tarifu; metinių pajamų dalis, viršijanti 120 tūkst. litų, apmokestinama 40 procentų tarifu."
Taip pat siūloma įteisinti, kad metinių pajamų dalis, neviršijanti 12 tūkst. litų, apmokestinama 0 procentų tarifu; metinių pajamų dalis, viršijanti 12 tūkst. litų, apmokestinama 15 procentų tarifu.
Šiuo metu galioja 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifas, nepriklausomai nuo pajamų dydžio. Be to, apmokestinamos tik su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos, o nemažai pajamų rūšių (kaip, pavyzdžiui, palūkanos, kurios dažnai tampa pagrindiniu pajamų šaltiniu) išvis nėra apmokestinta.
Numatomos naujos teisinio reglamentavimo nuostatos būtų taikomos su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusioms pajamoms, taip pat pajamoms iš paskirstytojo pelno bei iš palūkanų ir kitoms pajamoms.
Rašyti komentarą