Vertindamas FNTT skandalą, kuris apnuogino kai kurių šalies politinių jėgų piktžaizdes, D. Budrys sakosi nesąs nė vienoje pusėje, nes nenorįs kariauti svetimų karų. Vis dėlto, jo nuomone, atskirų LiCS atstovų elgesys šiame skandale paskatino valstybei nenaudingas politines intrigas.
Seimo nario žingsnį pasitraukti iš LiCS paskatino ne tik FNTT skandalo peripetijos, bet ir netikęs visos valdančiosios koalicijos darbas ekonomikos ir socialinėje srityse.
"Kai 2008 metais atėjome į valdžią, - teigė D. Budrys, - Premjeras Andrius Kubilius žadėjo radikalias permainas. Tai atsispindėjo Vyriausybės programoje ir net jos pavadinime "Permainų koalicija". Naujoji valdžia vylėsi greitai įveikti buvusios Vyriausybės "palikimo" bėdas ir žadėjo "šviesų rytojų": žemas energetines kainas, socialinės atskirties mažinimą, ekonomikos augimą, emigracijos stabdymą ir t.t.",- sako D. Budrys.
Pasak D. Budrio, dabartinės Vyriausybės bandymas didžiuotis praėjusiųjų metų 3-4 procentų ekonomikos augimu skamba kaip pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių, nes prieš tai ekonomika smuko 14-15 procentų. "Pakilome per grumstelį kažkur ten giliai duobėje ir tuo didžiuojamės?!" - piktinosi jis.
D. Budrio teigimu, darbas valdančiojoje koalicijoje nebuvo komandinis. Net ir šiandien informacija apie energetinius projektus yra slepiama ne tik nuo visuomenės, bet ir nuo Seimo narių.
"Tiek Premjeras, tiek ministras Arvydas Sekmokas kiekviena proga nuolat kalba apie energetinių projektų svarbą. O kas labiau gali trukdyti energetinės nepriklausomybės projektų įgyvendinimui už neskaidrius veiksmus ir ydingą slapukavimą?", - klausė parlamentaras.
"Nepaisant mano ir kitų Seimo narių abejonių ir prieštaravimų dėl III energetikos paketo įgyvendinimo Lietuvoje, ministras A. Sekmokas žadėjo, kad šia priemone įveiks "Gazpromą" ir dujų kaina sumažės 15 proc. Deja, tikrovė pasirodė kitokia", - sakė D. Budrys.
Seimo narys sako esąs pasiryžęs ir toliau atkakliai bei nuosekliai dirbti. "Mane, kaip liberalios minties atstovą, labiausiai stebino praėjusios dvi kairiųjų partijų valdytos Seimo kadencijos, kai ne dešinieji, o kairieji mažino mokesčius, kūrė privačius pensinius fondus, skatino verslą", - teigė D. Budrys. Todėl, socialdemokratai, atrodo kaip rimta, atsakinga, turinti aiškias nuostatas, o svarbiausia - ginanti Lietuvą ir jos žmones, partija. Pastebėjau, kad LSDP keičiasi prie vairo stojus dabartiniam jos lyderiui Algirdui Butkevičiui", - sako D. Budrys.
Politiko teigimu, jam malonu, kad socialdemokratai teigiamai vertina jo darbą Seime bei pastangas dirbti Lietuvos žmonių labui.
Liberalcentristai: pašalinome D. Budrį iš frakcijos
Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkui Dainiui Budriui perėjus į socialdemokratų gretas, Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija pareiškė, kad dėl nuolatinių frakcijos reglamento pažeidimų pašalino šį parlamentarą iš frakcijos. Sprendimas priimtas frakcijos nariams apsvarsčius visas susiklosčiusias aplinkybes.
Pasak LiCS vicepirmininko Arūno Valinsko, viena esminių D. Budrio pašalinimo priežasčių buvo ta, kad šio nario pozicija strateginių valstybės projektų atžvilgiu buvo radikaliai priešinga LiCS ir frakcijos patvirtintai pozicijai ir jis nuolat pademonstruodavo tai, balsuodamas priešingai nei frakcija.
Be to, anot A. Valinsko, D. Budrys pavasario sesijos metu praleido daug LiCS frakcijos posėdžių, o paskutinį mėnesį absoliučiai ignoravo bendrą frakcijos darbą.
LiCS pirmininkas Algis Čaplikas apgailestavo, kad D. Budrys nesugebėjo dirbti ne tik frakcijoje, bet ir nepelnė LiCS Kretingos skyriaus narių pasitikėjimo rengiantis 2012 m. Seimo rinkimams. Liberalų ir centro sąjunga D. Budriui buvo patikėjusi Kretingos vienmandatę apygardą.
LiCS frakcijoje yra 12 parlamentarų.
Rašyti komentarą