Rimui Antanui Ručiui nepavyko išsaugoti teisinės neliečiamybės

Rimui Antanui Ručiui nepavyko išsaugoti teisinės neliečiamybės

Seimo narys "tvarkietis" Rimas Antanas Ručys neteko teisinės neliečiamybės.

Antradienį Seimas neparėmė laikinosios tyrimo komisijos siūlymo neleisti Seimo nario Rimo Antano Ručio patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Už tai balsavo tik 32 Seimo nariai. 78 parlamentarai pritarė tam, kad R. A. Ručys būtų atiduotas į prokurorų rankas.

Beje, pats R. A. Ručys posėdyje nedalyvavo. Frakcijos kolegos pranešė, kad jis išvežtas reanimobiliu į Santariškių ligoninę. "Jam jau seniai su širdimi buvo blogai", - Eltai sakė "tvarkietis" Kęstas Komskis.

Seimo narys "tvarkietis" Petras Gražulis ragino palaikyti komisijos sprendimą, nes "yra politikavimo šiuo klausimu".

Seimo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma ragino balsuoti už parlamentaro imuniteto panaikinimą, nes konservatoriai, anot jo, neįžvelgia kažkokių susidorojimų, politinių ar kitokių neteisėtų įtakų.

Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Kęstutis Daukšys stebėjosi, kad tyrimas dėl R. A. Ručio buvo pradėtas rinkimų metu, kas jam sukėlė abejonių.

Žurnalistų kalbintas po balsavimo Seimo vicepirmininkas "tvarkietis" K. Komskis neslėpė nusivylimo dėl balsavimo rezultatų ir socialdemokratų, kurie pritarė teisinės neliečiamybės panaikinimui.

"Galbūt jie neįsigilinę į visus klausimus, apskritai čia jų reikia klausti. Mes sakome, kad daug yra politikavimo, daug yra susiję būtent su rinkimais. Akivaizdžiai matosi, kad prokuroras atėjo paskutinę Seimo darbo dieną prieš Kalėdas, tai rodo, kad tai tikrai yra politikavimas", - žurnalistams sakė K. Komskis.

Pernai gruodžio 23 d. sudarytoje komisijoje dirbo 11 Seimo narių. Seimas buvo pavedęs komisijai tyrimą atlikti iki šių metų kovo 18 d.

Komisijoje dirbo Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Linas Balsys, Valentinas Bukauskas, Kęstutis Daukšys, Arūnas Dudėnas, Kęstas Komskis, Dalia Kuodytė, Michalas Mackevičius, Andrius Palionis, Eduardas Šablinskas ir Stasys Šedbaras.

Kaip ELTA jau skelbė, generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį R. A. Ručį, jį suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę.

Pernai kalbėdamas iš Seimo tribūnos jis patvirtino, kad ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad R. A. Ručys, susitaręs ir veikdamas organizuotoje grupėje su Algimantu Juocevičiumi ir Ervinu Raistenskiu, pasinaudodami savo visuomenine padėtimi, pažintimis ir įtaka valstybės institucijai - Vidaus reikalų ministerijai (VRM) ir jos valstybės tarnautojams, taip pat A. Juocevičiaus ir E. Raistenskio tarnybai, įgaliojimais ir įtaka šiai valstybės institucijai, priėmė iš R. Skaisgirio didesnės nei 250 MGL vertės kyšį kito viešojo juridinio asmens - partijos Tvarka ir teisingumas - naudai.

Pasak generalinio prokuroro, buvo pažadėta paveikti VRM ir jos tarnautojus, kad šie neteisėtai veiktų R. Skaisgirio atstovaujamų asmenų - viešosios įstaigos "Pradas Media" ir bendrovės "Antikos stilius" - interesais.

Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder