Remontą teks derinti su valdžia

Remontą teks derinti su valdžia

Susiruošusiems remontuoti savo butą reiktų tą daryti ypač tyliai, kad nesupykdytų kaimynų, nes nuo šių metų įsigaliojo Vyriausybės nutarimas, kuriame numatyta ne tik prievolė apie planuojamą remontą pranešti savivaldybei, bet ir tai, kaip į skundus dėl remonto keliamo triukšmo savivaldybė gali reaguoti.

Pernai lapkričio 9 d. buvo priimtas nuo sausio 1 d. įsigaliojęs Vyriausybės nutarimas „Dėl triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo aprašo patvirtinimo“. Pagal jį planuojantys buto remontą daugiabučio gyventojai apie tai ne vėliau kaip prieš 7 dienas privalo raštu pranešti savivaldybėms. Pranešime reikia nurodyti, koks remontas bus atliekamas bute, kiek laiko jis truks, kokie įrankiai bus naudojami ir kokių triukšmo mažinimo priemonių bus imtasi. Nepateikus informacijos, darbai negali būti pradėti, o jau pradėti turi būti nedelsiant nutraukti.

Kaip laikomasi reikalavimų, prižiūrės savivaldybių triukšmo kontrolieriai. Jie reaguos į kaimynų skundus, gali ir savo iniciatyva atvykti patikrinti. Jei kils įtarimų, kad remontas daromas uždraustomis valandomis ar viršijamas leistinas triukšmo lygis, o kaimynai dėl to negali ilsėtis, kontrolieriai atliks tyrimą: kaimynų būstuose statys triukšmą matuojančius aparatus.

Nesilaikančius taisyklių ir neleidžiančius kaimynams ilsėtis dėl triukšmo, jie baus piniginėmis baudomis. Baudžiami bus ir tie, kurie nepranešė savivaldybei apie remontuojamą butą. Pirmą kartą galės būti skiriama nuo 50 iki 300 eurų bauda ir nurodyta stabdyti remonto darbus, kol nebus sutvarkyti visi dokumentai. Antrą kartą nustačius pažeidimų bauda gali siekti ir 600 eurų.

Tačiau leistiną triukšmo lygį daugiabučiuose jau reglamentuoja dar 2004 m. priimtas Triukšmo valdymo įstatymas, taip pat Higienos norma „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“.

Higienos normoje numatyta, kad nuo 6 val. iki 18 val. leidžiamas ne didesnis nei 45 decibelų (ekvivalentinis) ir 55 decibelų (maksimalus) garso slėgio lygis, nuo 18 iki 22 val. - ne didesnis nei 40 decibelų (ekvivalentinis) ir 50 decibelų (maksimalus) garso slėgio lygis, nuo 22 iki 6 val. - ne didesnis kaip 35 decibelų (ekvivalentinis) ir 45 decibelų (maksimalus) garso slėgio lygis.

Gyvenamųjų namų teritorijose darbo dienomis nuo 21 val. iki 7 val. bei poilsio ir švenčių dienomis nuo 20 iki 9 val. draudžiama vykdyti ūkinę, gamybinę, statybų, remonto, rekonstrukcijos ir panašią veiklą.

Vyriausybės nutarimo projektą rengusios Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Rizikos sveikatai valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Valdas Uscila „Vakaro žinias“ informavo, kad prievolė teikti informaciją savivaldybei apie planuojamus statybos, remonto, montavimo darbus gyvenamosiose vietovėse nustatyta dar 2004 m. Triukšmo valdymo įstatyme, tačiau realiai tai nebuvo daroma.

Tad šiemet įsigaliojęs Vyriausybės nutarimas dėl triukšmo atliekant remonto darbus, anot V.Uscilos, nenustato naujų prievolių statybos darbus atliekantiems asmenims - jame tik įrašyta prievolė laikytis reikalavimų: „Toks įpareigojimas skatina statybos darbus planuojančius ir atliekančius asmenis atkreipti dėmesį į darbų keliamą triukšmą ir aplinkinius, kuriems jis trukdys. Savivaldybės gali iš anksto gauti informaciją apie galinčius kilti konfliktus tarp statybos darbus atliekančių bei kaimynystėje gyvenančių asmenų ir imtis priemonių skirtingiems interesams iš anksto suderinti“.

Juozas ANTANAITIS, Daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos prezidentas:

Labai esu nustebęs. Suprasčiau, jei kalbama būtų apie pramonines statybas. Juk jau yra reglamentuotas triukšmas, kada galima dirbti. Prievolė pranešti savivaldybei, kad aš remontuosiu butą... Tai reiškia, kad yra galimybė mano kaimynams mane skųsti, jei tik aš jiems nepatinku. Plaktuku taukšt į sieną - aha, triukšmauja. Proto ribos turi būti. Jeigu aš griaunu sienas, ardau konstrukcijas - gal ir reikėtų pranešti. Tačiau jei atlieki buitinį remontą? Neaišku - langą keičiant turiu pranešti ar ne? Durų spyną keičiant? Kokios gali būti triukšmo mažinimo priemonės? Gal ausų kištukai kaimynams? Ką eilinis žmogus gali žinoti apie triukšmo lygį? Net aš to nežinau. Manau, „užvers“ savivaldybes ir tie prašymai, ir skundai. O savivaldybei atsiveria galimybės kontroliuoti kiekvieną žmogaus žingsnį. Juk neturėtume vienas kito skųsti - turėtume vienas kitą gerbti ir vienas kitam padėti.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder