Prezidentės patarėjas: monopolistai dar turi daug galimybių šaipytis iš valstybės ir vartotojų

Prezidentės patarėjas: monopolistai dar turi daug galimybių šaipytis iš valstybės ir vartotojų

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas sukritikavo šilumos ūkį prižiūrinčias institucijas dėl nepakankamo savo funkcijų atlikimo.

"Tai, kad keliuose miestuose, ypač Vilniuje, sąskaitos už šilumą yra daug didesnės, parodo, kad monopolistai dar turi daug svertų šaipytis iš valstybės, vartotojų, nes kontroliuojančios institucijos yra gana susiskaidžiusios, reguliacinės procedūros ilgos, institucijos gana silpnos. Paprastas pilietis, be abejo, turi galimybę apginti savo interesus, bet brangiai - teismai trunka ilgai ir tai yra brangus kelias savo interesams apginti", - antradienį "Žinių radijuje" sakė N. Udrėnas, komentuodamas augančias sąskaitas už šildymą.

Pasak jo, už šilumos ūkio tvarkymą yra atsakingos savivaldybės. Apie penktadalis šalies savivaldybių investavo į gamybą, atnaujino šilumos perdavimo sistemas, aktyviai dalyvauja rengiant daugiabučių renovavimo programas.

"Taigi yra priemonių suvaldyti šitas kainas, tačiau tam reikia investicijų, kryptingo darbo, tačiau dabar dažnai monopolistai stengiasi, aišku, formuoti teigiamą įvaizdį per žiniasklaidą, "pudruoti smegenis" vartotojams, vietoj to, kad savivaldybės pareikalautų, jog į šilumos įmonių valdybas būtų priimami nepriklausomi nariai, kad į stebėtojų tarybas būtų priimami vartotojai. Iš tiesų daug ką galima pakeisti", - kalbėjo šalies vadovės atstovas.

Daugiabučių namų administratoriai, anot N. Udrėno, taip pat turėtų labiau atsižvelgti į gyventojų interesus, tačiau kol kas tai stabdo Seime užtrukę svarstymai dėl administratorių keitimo.

N. Udrėnas sakė matąs daug techninių sprendimų, kurie gali padėti mažinti šilumos sąskaitas ir, remiantis kitų šalių pavyzdžiu, siūlė pamąstyti apie energetinio efektyvumo apynasrį.

"Pavyzdžiui, tam tikros savivaldybės, kurios pagal turimus objektyvius duomenis galėtų dirbti efektyviau šilumos tiekimo srityje, tačiau tai joms nesiseka, galbūt valstybė galėtų priimti tam tikrus sprendimus ir įlieti dalį kapitalo. Kaip, pavyzdžiui, Kaune "Lietuvos energija" siūlo savo investicijas, kad būtų padidinta konkurencija šilumos gamybos srityje. Taip ir kontroliuojančias institucijas, ir metodikas reiktų peržiūrėti, kad būtų orientuojamasi į efektyvų šilumos modelį", - sakė Prezidentės patarėjas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder