Policijos departamentas teisinasi, kad Valstybės kontrolės įžvelgti pažeidimai buvo netyčiniai, ir žada pasitaisyti
Pasak Policijos departamento, išvadose nurodyti trūkumai atsirado dėl dažno teisės aktų keitimosi, skirtingo jų interpretavimo ir supratimo, policijos sistemai skiriamų lėšų trūkumo ar techninių kai kurių darbuotojų klaidų.
Reaguodamas į Valstybės kontrolės išvadas bei pateiktas rekomendacijas, policijos generalinis komisaras patvirtino šių rekomendacijų įgyvendinimo priemonių planą.
Numatyta stiprinti viešųjų pirkimų, darbo apmokėjimo, buhalterinės apskaitos tvarkymo vidaus kontrolės procedūras. Planuojama tęsti turimos programinės įrangos buhalterinei apskaitai tvarkyti diegimą ir tobulinimą. Nedidinant esamo pareigybių skaičiaus, bus sustiprintas metodologinis ir aiškinamasis darbas specifinėje policijos įstaigų veikloje.
Tikimasi, kad numatytas specializuotų policijos įstaigų administravimo (ūkio, apskaitos, personalo ir kt.) funkcijos centralizavimas Policijos departamente leis efektyviau panaudoti valstybės skiriamas biudžetines lėšas ir turtą, sumažins jų netinkamo panaudojimo riziką.
Kai kurie išvadose nurodyti trūkumai jau pašalinti, kitus planuojama pašalinti iki šių metų pabaigos.
ELTA primena, kad Valstybės kontrolė, atlikusi finansinį auditą Policijos departamente, nustatė, kad Policijos departamentas ir jam pavaldžios įstaigos daro rimtų pažeidimų mokėdamos pareigūnams už darbą ir atlikdamos viešuosius pirkimus.
"Audito rezultatai parodė, kad Policijos departamentas ir jam pavaldžios įstaigos klaidžioja viešųjų pirkimų procedūrose, o apmokėdami pareigūnams už darbą daro rimtų pažeidimų", - sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.
Nustatyta, kad Policijos departamentas ir jam pavaldžios įstaigos - Panevėžio, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Telšių apskričių vyriausieji policijos komisariatai (toliau - VPK) padarė Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų. Reikšmingų pažeidimų nustatyta ir mokant atlyginimus Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskričių VPK bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro darbuotojams.
Valstybės kontrolė įpareigojo policijos generalinį komisarą pašalinti sprendime nurodytus teisės aktų pažeidimus, o juos padariusius asmenis patraukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn ir išieškoti Policijos departamentui pavaldžioms įstaigoms padarytą žalą.
Rašyti komentarą