Vilniuje, prie Seimo ir Vyriausybės rūmų, pirmadienį mitingavę pensininkai reikalavo didesnių pensijų ir algų, ragino valdžią mažinti skurdą ir užtikrinti socialinį teisingumą. Prie Vyriausybės pastato, V. Kudirkos aikštėje, į mitingą susirinkus daugiau kaip šimtui žmonių, skambėjo aktyvūs raginimai stabdyti mokėjimus iš "Sodros" ir valstybės biudžeto į antrosios pakopos pensijų fondus.
Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos (LPŽA) prezidentė Grasilda Makaravičienė teigė, kad dabartinė tvarka nėra socialiai teisinga.
"Pensininkams atsibodo badauti, atsibodo keliaklupsčiauti, ištiesus ranką lankstytis. Nuo šios dienos pradėsime reikalauti. Mes ne prieš fondus (privačius pensijų fondus - ELTA), bet juose žmonės turi kaupti savo lėšomis. Jeigu valstybė turtinga, tegul prisideda prie to, bet jokiu būdu ne iš "Sodros". Tikimės, kad šita Vyriausybė atsigręš į žmogų", - sakė G. Makaravičienė.
Vilniaus "Bočių" bendrijos pirmininkė Vilija Tūrienė pensijų sistemoje įžvelgė ir neskaidrumo apraiškų.
"Antrosios pakopos pensijų kaupimo fondai yra labai pelningas biznis Lietuvoje, ir ne veltui juos gina labai autoritetingos institucijos", - sakė V. Tūrienė, po kurios žodžių mitinge pagarsinta dešimt asmenų pavardžių (ir atitinkamų institucijų), kurios galimai kaltos dėl esą nepatenkinamos dabartinės padėties.
Į mitingą susirinkusieji buvo nešini plakatais, kuriuose skelbiama, kad antrosios pakopos pensijų fonduose - 3 mlrd. eurų, ir kartu reikalaujama nedelsiant grąžinti "Sodros" įmokas.
Gidų ir kelionių vadovų profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkas Ričardas Garuolis įsitikinęs, kad Lietuvoje algos ir pensijos gali būti didesnės.
"Netikėkite, kad Lietuva yra skurdi šalis ir nėra iš ko didinti pensijų ar atlyginimų. Tai yra melas. Kodėl mūsų pensijos mažos? Nes mus apgaudinėja. Mūsų valdžia visuomet buvo turtingųjų pusėje. Atlyginimai ir pensijos susiję. Kuo didesni atlyginimai, tuo didesnės pensijos. Kai tik minimalų atlyginimą pakelia, "Sodra" susitvarko", - sakė R. Garuolis.
Naujienų agentūros ELTA kalbinti kai kurie mitingo dalyviai įsitikinę, kad žmonės privalo būti aktyvesni, tuomet esą galbūt ateis ir jų norimos permainos.
"Nieko mes nepakeisime, bet savo norus reikia išreikšti. 50 metų dirbau, ir mano pensija 262 eurai - gyventi galiu, bet galėčiau ir geriau, kadangi ir į teatrą noriu nueiti, ir į kiną, ir su draugais pabendrauti", - sakė ponia Danelė, pridūrusi, kad pensininkų gerovė priklauso ne vien nuo Vyriausybės, bet ir nuo šalies ekonomikos lygio, tad belieka tikėtis teigiamų pokyčių.
"Svarbiausia būti aktyviems. Dabar jau pavėluota, bet nieko daugiau nelieka. Matome rezultatą, pasekmes, o priežastys buvo personalinės atsakomybės nebuvimas, visuotinė korupcija. Pagal antikorupcinius teisės aktus esame pavyzdiniai, bet realybėje yra viskas tik popieriuje", - sakė iš Klaipėdos atvykęs nevyriausybinės organizacijos "Klaipėdos jungtinis demokratinis judėjimas" pirmininkas Virginijus Partaukas.
"Čia gera priemonė pralaužti ledus. Anksčiau nesulaukdavome tokių mitingų, kad pensininkai kreiptųsi į Vyriausybę ir reikalautų to, kas jiems priklauso. Galbūt atsižvelgs į mūsų reikalavimus, jeigu veiksime aktyviau, išvien, ir turėtų pensijas padidinti", - Eltai sakė ponas Vytautas.
Mitingo organizatoriai perspėjo, kad, jeigu Vyriausybė neatsižvelgs į jai pirmadienį įteikiamą mitingo rezoliuciją, tokie protestai vyks ir toliau.
Rašyti komentarą